Yüzüklerin Efendisi Oyuncularından Yazar Tolkien’in Evini Almak İçin Kampanya

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinde rol alan oyuncular, filmlere konu olan romanların yazarı J.R.R. Tolkien’in, romanlarını yazdığı evini satın almak için kampanya başlattı. Aralarında Ian Mckellen ve Martin Freeman gibi başrol oyuncuları bulunan topluluk, İngiltere’de bulunan evi satın aldıktan sonra edebiyat merkezine dönüştürecek.

Dünyaca ünlü yazar J.R.R. Tolkien’in 17 yıl boyunca yaşadığı ve romanlarını yazdığı Oxford’un Northmoor Road’da bulunan evini satın almak için kampanya başlatıldı.

Yüzüklerin Efendisi oyuncularından yazar Tolkien’in evini almak için kampanya - 2

‘Northmoor Projesi’ adı verilen kampanyayı başlatan ve aralarında Ian Mackellen, Martin Freeman ve John Rhys-Davies gibi aktörlerin bulunduğu topluluk, başarılı olursa evi edebiyat merkezi halinde getireceklerini açıkladı.

Yüzüklerin Efendisi oyuncularından yazar Tolkien’in evini almak için kampanya - 3

Kampanyanın hedefinin 6 milyon dolar toplamak olduğunu açıklayan oyuncular, bu miktarın 5 milyon dolarını evin satın alınması için harcanacağını ifade etti.

Yüzüklerin Efendisi oyuncularından yazar Tolkien’in evini almak için kampanya - 4

Kampanya için bir web sitesi oluştururan topluluk, web sitesi aracılığıyla bağış toplamaya başladı.

Yüzüklerin Efendisi oyuncularından yazar Tolkien’in evini almak için kampanya - 5

Yüzüklerin Efendisi’ film serisinde Gimli karakterini canlandıran John Rhys-Davies, kampanya başarılı olursa, Tolkien’in 1930’dan 1947’ye kadar yaşadığı evin, dünyanın herhangi bir yerinde fantezi yazarına adanan ilk merkez olacağını söyledi.