Yeni Yıl Kutlamasına Jennifer Lopez Damgası

ABD’de yılbaşı kutlamalarının en gözde mekanı olan Times Meydanı’nda bu yıl yeni yıl kutlamaları corona virüs salgınının gölgesinde geçti. Her yıl soğuk havaya rağmen yüzbinlerce kişinin hıncahınç doldurduğu meydanda bu yıl sadece bir avuç davetli misafir kutlamalara katılabildi. 51 yaşındaki yıldız Jennifer Lopez, kutlamalar kapsamında konser verdi.

2020 Kahramanları adıyla corona virüs salgını ile mücadelede ön saflarda bulunan sağlık, acil müdahale ve diğer temel hizmet sektöründen yaklaşık 40 kişi, aileleri ve sevdikleriyle sosyal mesafeyi gözeterek, Times Meydanı’nda kutlamaları izledi.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 2

New York Polis Teşkilatı (NPYD), Times Meydanı’nın etrafını barikatlarla çevirerek olası saldırılara karşı güvenlik önlemleri alırken, kutlamalar için alana girmek isteyen kişilere de izin verilmedi.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 3

Bu yılki teması corona virüs salgınıyla mücadeleye atfen ‘2020 Kahramanları’ olan Times Meydanı’ndaki kutlamada gösteriler akşam saat 18.00’de başlayarak 00.30’a kadar sürdü.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 4

Aktör Jonathan Bennett tarafından sunulan yeni yıl kutlama programı, reklamsız olarak televizyon kanalları ve internet üzerinden halkın izlenimine sunuldu.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 5

Ulusal kanallar kendi sunucu ve muhabirleri ile zaman zaman Times Meydanı’na canlı bağlanarak kutlama programında kendi akışını oluşturdu.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 6

Değişik pop müzik ve dans gruplarının performanslarını sergilediği kutlamalar kapsamında Jennifer Lopez ve Cyndi Lauper gibi dünyaca ünlü sanatçılar konser verdi.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 7

Saatlerin gece yarısı 23.59’u gösterdiğinde, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ile salgında ön saflarda mücadele eden temel hizmet çalışanı temsilcileri, 60 saniyede düşecek olan kristal topun düğmesine bastı. Enerji tasarruflu 32 binden fazla LED ampulünden oluşan 3,6 metre çapında ve yaklaşık 5,5 ton ağırlığındaki kristal top geri sayım ile 21 metrelik bir direkten aşağı bırakıldı.

Yeni yıl kutlamasına Jennifer Lopez damgası - 8

Kristal topla birlikte yeni yılın ilk dakikalarında binalardan bırakılan 1360 kilogram konfeti yağmuru ve piroteknik gösteri, Times Meydanı’nda güzel görüntüler oluşturdu.

Ulusal kanallar, internet portalları ve sosyal medya aplikasyonları üzerinden canlı yayınlanan Times Meydanı’ndaki kutlamaları dünya genelinde yaklaşık bir milyar kişinin izlediği tahmin ediliyor.