Yeni Kitap Yeni İddialar: Melania Trump'ın Ses Kaydı Konuşuluyor

Trump Ailesi, 3 Kasım 2020’de gerçekleşecek başkanlık seçimi öncesi haklarındaki kitaplar nedeniyle huzursuz günler yaşıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump’ın yazdığı Too Much and Never Enough (Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı) kitabından sonra Melania Trump’ın eski arkadaşı ve danışmanı Stephanie Winston Wolkoff’un yazdığı Melania and Me: The Rise and Fall of My Friendship with the First Lady (Melania ve Ben: First Lady ile Arkadaşlığımın Yükselişi ve Düşüşü) isimli kitap ailenin sırlarıyla ilgili yeni iddiaları gündeme getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın eski arkadaşı ve danışmanı Stephanie Winston Wolkoff’un First Lady hakkında yazdığı kitap daha piyasaya çıkmadan ses getirmeye başladı. Daily Mail’in haberine göre Melania Trump’ın konuşmalarını gizlice kaydeden Wolkoff, First Lady’nin Donald Trump ve onun kızı Ivanka Trump dahil yetişkin çocukları hakkında aşağılayıcı sözler sarf ettiğini öne sürüyor.

Yeni kitap yeni iddialar: Melania Trump'ın ses kaydı konuşuluyor - 2

New York Magazine ve Huffington Post için çalışan Yashar Ali’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara göre Wolkoff’un kayıt altına aldığı bu hakaretlerin niteliğinin 1 Eylül’de piyasaya çıkacak Melania and Me: The Rise and Fall of My Friendship with the First Lady (Melania ve Ben: First Lady ile Arkadaşlığımın Yükselişi ve Düşüşü) adlı kitapta yazılı olduğu ifade ediliyor.

Yeni kitap yeni iddialar: Melania Trump'ın ses kaydı konuşuluyor - 3

Ali bu kayıtların Melania Trump’ın haberi olmadan alındığını belirtirken, First Lady’nin ağzından çıkan en sert sözlerin, gerilimli bir ilişki yürüttüğü söylenen üvey kızı Ivanka hakkında olduğu öne sürülüyor.

Yeni kitap yeni iddialar: Melania Trump'ın ses kaydı konuşuluyor - 4

Kitabın internette yer alan tanıtım kısmındaysa “Melania, Access Hollywood kaydına ve eşinin Stormy Daniels’la ilişkine nasıl tepki verdi? Ivanka ile anlaşıyor mu? Sırtında ‘Gerçekten umurumda değil, ya senin?’ yazan ceketi neden giydi?

First Lady olduğu için mutlu mu?

107 milyon dolarlık göreve başlama fonuna gerçekten ne oldu?” soruları sıralanıyor.

Amazon’daki kitap tanıtımının başında “Melania ne isterse onu alır” ifadesi kullanılıyor.

Yeni kitap yeni iddialar: Melania Trump'ın ses kaydı konuşuluyor - 5

Son iddiaların, kısa süre önce Maryanne Trump Barry’nin kardeşi Donald Trump’ı yalancı olarak nitelediği ses kayıtlarının paylaşıldığı bir döneme denk gelmesi dikkati çekiyor. Başkan Trump’ın yanı sıra ailesi ve yönetimi hakkındaki ithamlar, eski Ulusal Danışmanı John Bolton, eski şahsi avukatı Michael Cohen ve yeğeni Mary Trump’ın yazdığı kitaplarla gündemi uzun süre meşgul etmişti.

Yeni kitap yeni iddialar: Melania Trump'ın ses kaydı konuşuluyor - 6

Independent’ın haberine göre; Beyaz Saray’daki varlığı tartışmalara yol açınca Şubat 2018’de danışmanlık görevinden alınan Wolkoff’un WIS Media Partners adlı firması Trump’ın Ocak 2017’deki göreve başlama töreni için 26 milyon dolar (yaklaşık 192 milyon TL) almıştı. Bu tören için oluşturulan komiteden kendisine önce 1,62 milyar dolar pay düştüğü söylenen Wolkoff’un aldığı rakamın 500 bin dolar olduğu sonradan ortaya çıkmıştı. Ancak komitenin vergi belgelerine bakıldığında söz konusu firmanın yemin töreninden yalnızca 45 gün önce kurulduğu ve en yüksek payı aldığı görülmüştü.

Melania Trump, bir zamanlar kendisine çok yakın olan bu ismin görevine “Üzgünüm. İlişkimizin profesyonel kısmı bitti. Ancak arkadaşlığımızın siyasetten ağır basıyor olması beni teselli ediyor. Tekrar teşekkürler. Çokça sevgiler” diye yazdığı bir e-postayla son vermişti.