Yeni James Bond Filmi No Time to Die İçin 30 Bin Litre Kola Kullanıldı

Yeni James Bond filmi No Time to Die’ın (Ölmek İçin Zaman Yok) tehlikeli bir sahnesinin çekimleri için yolun kayganlığını azaltmak amacıyla 30 bin litreden fazla kola kullanıldığı ortaya çıktı.

Önceki James Bond filmleri, izleyenlerin heyecanını dorukta tutmak ve Bond’u da tehlikeden uzak tutmamak için sayısız akrobasi ve dramatik olay kullanmıştı.

Independent Türkçe’nin Express’ten aktardığı habere göre, James Bond’un (Daniel Craig), Madeline Swann’ın (Lea Seydoux) geçmişinden yeni bir cani olan Safin’le (Rami Malek) karşı karşıya gelmesiyle No Time to Die‘ın (Ölmek İçin Zaman Yok) da adetten şaşmayacağı anlaşılıyor.

Bond’un filmde altından kalktığı ölüme meydan okuyan akrobasilerden biri, İtalya’nın Matera şehrinde parke taşı bir yolda yıldırım hızında motorsiklet kullanmayı içeriyor.

Yeni James Bond filmi No Time to Die için 30 bin litre kola kullanıldı - 2

YOLA YAPIŞKAN BİR DOKU VERDİLER

Craig’in planladığı anlaşılan akrobaside Bond 8 metrelik bir rampayı saatte 90 kilometreyi aşan bir hızda geçecek.

Ardından gizli ajan bir duvarın üzerinden sıçrayıp parke taşı bir sokağa inecek, daha güvenli bir yere doğru hızlanarak uzaklaşacak.

Ne yazık ki yapım ekibi açısından yol, fazlasıyla kaygandı. Bu nedenle sahne direktörü Lee Morrison sürücünün güvenliğini sağlamak için yola daha yapışkan bir doku verdiklerini açıkladı.

Yeni James Bond filmi No Time to Die için 30 bin litre kola kullanıldı - 3

YOLA LİTRELERCE KOLA DÖKÜLDÜ

Morrison, sokağı kolayla ıslattıklarını söyledi. Sokağın uzunluğu düşünüldüğünde ekibin yaklaşık 32 bin litre kola kullanması gerekti.

Morrison, meşrubatın kuruduğunda yapışkan bir kalıntı bıraktığını, bunun da motosiklete akrobasi için daha fazla yol tutuşu vereceğini söyledi.

Morrison şöyle açıkladı:

“Matera’nın etrafına kola dökmek için yaklaşık 60 bin euro (yaklaşık 567 bin TL) harcadım. Uzun süredir kaygan zeminlere kola döküyorum.”

Yeni James Bond filmi No Time to Die için 30 bin litre kola kullanıldı - 4

Anlaşılan seçilen madde tam da planlandığı işi görmüş ve filmin gelecek sene Nisan’da gösterime girdiğinde izleyenlere fevkalade bir akrobasi sunacağına şüphe yok gibi görünüyor.

Morrison, kolayı sokaktan yıkamalarının ardından içeceğin “ortalığı epey temiz gösterdiğini” ekledi.

Yeni James Bond filmi No Time to Die için 30 bin litre kola kullanıldı - 5

FİLM 2021’DE GÖSTERİLECEK

Ölmek İçin Zaman Yok’un aslen bu sene Nisan’da gösterime girmesi planlanırken film devam eden küresel Covid-19 salgını nedeniyle Kasım’a ertelenmişti.

Ancak o tarih de ertelenerek 2 Nisan 2021’e çekilmişti.