Warner Bros Fantastik Canavarlar 3'te (Fantastic Beasts 3) Johnny Depp'in yerine Mads Mikkelsen'in Geldiğini Doğruladı

Fantastic Beasts 3 filmindeki Gellert Grindelwald rolünün Johnny Depp’ten Mads Mikkelsen’e geçtiği söylentileri doğru çıktı. Warner Bros., Gellert Grindelwald rolünün artık Mikkelsen’in olduğunu resmen duyurdu.

Harry Potter’ın da içinde olduğu Wizarding World evrenindeki Büyük Hogwarts Savaşı’nın 70 yıl öncesini anlatan Fantastik Canavarlar (Fantastic Beasts) film serisinde karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ı canlandıran Johnny Depp, yapımcı şirket Warner Bros’un isteği neticesinde seriden ayrılmıştı. Yerine de ünlü aktör Mads Mikkelsen’in geçeceği konuşuluyordu.

Warner Bros, 55 yaşındaki aktörün Johnny Depp’in Gellert Grindelwald rolünü devraldığını resmen duyurdu.

En çok TV dizisi Hannibal ile tanınan Mikkelsen, Casino Royal ve Rogue One: A Star Wars Story filmlerinde de rol aldı. En son Tom Holland ve Daisy Ridley ile başrolleri paylaştığı Chaos Walking filminin çekimlerini bitirdi.

Çekimleri süren Fantastik Canavarlar 3’te Mikkelsen’in yanı sıra Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Ezra Miller ve Jude Law da rol alıyor.

Öte yandan Johnny Depp, eski eşi Amber Heard’e şiddet uyguladığı yönünde çıkan haberlerde kendisi için ‘kadın döven’ ifadesini kullanan The Sun gazetesine “iftira” davası açmış ve kaybetmişti. Bunun üzerine Warner Bros., Deep’in Fantastic Beasts filmindeki rolünden istifa etmesini istemiş, Deep de bu talebi kabul etmişti. Depp’in, başrolünde yer aldığı film serisinden kovulmasına rağmen anlaşma gereği 10 milyon dolarlık maaşını alacağı öğrenilmişti.