Wall-e Animasyon Filminin İncelemesi

2008 yapımı filmi wall-e animasyon filminin İncelemesi nde wall-e, tüm amacı Dünya’nın sonu gelmez çöpünü temizlemek olan küçük, bilinç sahibi bir robotun hikâyesini anlatıyor

Konusu:

Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyada hikâye başlar. 700 yıl önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz kötü kullanımı yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL (Buy n Large) isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir. Wall-e dünyayı temizlemek için üretilmiş yapay zekaya sahip bir robottur. İnsanlar bir gün dünyayı terk etmek zorunda kalırlar ancak giderken tüm robotları kapatmışlardır, Wall-e dışında. Gezegende bir başına kalan Wall-e yüzyıllar boyunca gezinir durur. Ancak bir gün gezegene Eve adında bir arama robotu gönderilir.Wall-e Eve’e âşık olur; 700 yıl öncesinden kalma plazma televizyonunda 1969 yapımı Cici Kız (Hello, Dolly!) filmini izlerken yaşadığı hislerinin aynısını duyar.Wall-e ile Eve galaksiler arası bir macera yaşarlar.

Filmdeki insanlarsa Axiom adlı gemide yaşarlar. Bir koltukta, yıllarca hareketsiz duran tembel ve obez insanlar yan yana otururken dahi birbirlerinin yüzüne bakmadan bir ekran aracılığıyla iletişim kurarlar. Burası insanların yiyecekleri yemekten giyecekleri renge kadar her şeyin yönetildiği otomatik bir gemidir. Burada insanlar obezite sorunları yaşamaktadırlar.

Geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde Wall-e ye, aralarında bir hamam böceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı ilginç karakterler eşlik eder.

Filmin Künyesi

Orjinal ismi: Wall.E
Yapım yılı:2008
Tür : Animasyon

Keyifli seyirler dilerim