Two And a Half Men Dizisi Yıldızı Conchata Ferrell Hayatını Kaybetti

Two and a Half Men dizisi ve Mystic Pizza filmiyle tanınan ünlü yıldız Conchata Ferrell 77 yaşıda hayata veda etti.

1988 yapımı Mystic Pizza filmiyle tanınan ve ABD’de 2003’te başlayan 12 sezonluk Two and a Half Men dizisindeki Berta rolüyle hafızalara kazınan Conchata Ferrell, 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.

8 Ağustos’ta hakkında öldüğüne dair iddiaların ortaya atıldığı Ferrell’ın, California’da Sherman Oaks Hastanesi’nde 12 Ekim’de yaşamını yitirdiği duyuruldu. Ferrell’ın kalp krizine bağlı komplikasyonlar sonucu öldüğü belirtildi.

Temmuz ayında, kalp durmasının hayata döndürülen ve bir ay yoğun bakımda kalan Ferrell, geride eşi Arnie Anderson’ı ve kızı Samantha’yı bıraktı. 

Ferrell’ın ölümü başta hayranları olmak üzere rol arkadaşlarını da derinden etkiledi. Two and a Half Men’de Ferrell’la birlikte rol alan Jon Cryer ve Charlie Sheen gibi isimler sosyal medyadan üzüntülerini paylaştı.

55 yaşındaki Cryer, Twitter’da paylaştığı mesajında, “O çok güzel bir insandı. Sıcaklığı ve hassasiyeti gerçek güçleriydi. Neşe dolu kadını özleyeceğim için ağlıyorum. Two and a Half Men’deki ilk gününü hatırlıyorum. İkinci bölümü çekiyorduk ve onunla bir projede yer aldığım için çok şanslı hissediyordum. Onun hayranı olduğumu söylüyordum ama bana inanmayı reddediyordu” ifadesini kullandı.

3 KEZ EMMY ADAYI OLDU

Kariyerine Broadway müzikalleriyle başlayan Ferrel, Network, Heartland, Mystic Pizza, True Romance, Erin Brockovich, Edward Scissorhands ve Krampus gibi filmlerde rol aldı. Son olarak Netflix yapımı The Ranch’te oynayan Ferrel, yakında vizyona girecek olan Deported filminde de rol aldı. Ferrel, oyunculuk kariyeri boyunca üç kez Emmy’ye aday gösterildi.