Tiyatroculardan Covid-19 Kostümü

Elazığ’da bir grup tiyatrocu, giydikleri salgını anlatan kostümle işlek caddelerde, insanların yoğun olduğu bölgelerde, banka kuyruklarında ve meydanlarda gezerek, virüsün aslında ne kadar yakınlarında olduğunu gösteriyor.

Almila Tiyatro Atölyesi bünyesindeki bir grup tiyatrocu, Covid-19 salgınına dikkati çekmek amacıyla “Virüs aramızda” sloganıyla bir çalışma başlattı.

Sanatçılar, farkındalık oluşturmak ve sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkati çekmek amacıyla giydikleri “corona virüs kostümüyle” işlek caddelerde, insanların yoğun olduğu bölgelerde, banka kuyruklarında ve meydanlarda geziyor.

Vatandaşlara salgına karşı uyarılarda bulunan ve virüsün ne kadar yakın olduğunu göstermeye çalışan sanatçılar, tiyatro gösterisinin yanı sıra mini konserler de veriyor.

Almila Tiyatro Atölyesi sorumlusu Mahmut Yıldırım, ekip arkadaşlarıyla koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek vermek için etkinlik yaptıklarını söyledi.

“BESTELEDİĞİMİZ VİRÜS ŞARKISINI SÖYLÜYORUZ”

Sanatsal faaliyetlerimizi yaşadığımız sıkıntılı günlerde sosyal sorumluluk projeleri haline getirerek faydalı olmaya çalışıyoruz” diyen Yıldırım, etkinliği virüsün ne kadar yakın olduğunu, her yerde karşılarına çıkabileceğini anlatmak için yaptıklarını kaydetti.

Virüsten korunmak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti: “Vatandaşların yanına yaklaşıp onlara virüsü gösteriyoruz, yolda yürürken mesafeli olmaları konusunda uyarıyoruz. Bu çalışmayı dönem dönem yapıyoruz. Güzel bir çalışma oluyor. Sokaklarda yürürken bestelediğimiz virüs şarkısını söyleyerek mini bir konser de veriyoruz. Sanatın da etkilendiği bu dönemde böyle etkinliklerin olması herkes için güzel bir moral oluyor.”