The Weeknd Yüz Bandajı Kullanmasının Nedenini Açıkladı

Canadalı Pop şarkıcısıThe Weeknd, Super Bowl devre arası gösterisindeki performansı öncesinde yüzüne bandaj sardığı gösterisinin ardındaki anlamı açıkladı.

Her şey The Weeknd‘in Ağustos 2020’de MTV Video Müzik Ödülleri’nde kanlı bir yüzle After Hours adlı yeni albümünü tanıttığı performansıyla başladı. İki ay sonra, Amerikan Müzik Ödülleri töreninde yüzüne bandaj sarmış halde görüldü. Bu süre zarfında yüzünün kanlı olduğu veya bandajlarla sarıldığı bir dizi klip de yayımladı.

The Weeknd yüz bandajı kullanmasının nedenini açıkladı - 2

Geçen ay Save Your Tears şarkısına çektiği son klipte sanatçının, kendisine rahatsız edici bir estetik cerrahiden çıkmış görüntüsü veren makyajıyla yarattığı karakterle performans sergilediği ortaya çıktı. Independent Türkçe’nin haberine göre; 7 Şubat Pazar günü Super Bowl devre arası gösterisindeki performansı öncesinde The Weeknd, bir röportajda gösterisinin ardındaki nedenleri anlattı.

The Weeknd yüz bandajı kullanmasının nedenini açıkladı - 3

Variety’ye demecinde sanatçı “Yüz sargılarının olayı, Hollywood ünlülerinin absürt kültürünü ve insanların memnun etmek ve onaylanmak için kendilerini yüzeysel nedenlerle manipüle etmesini eleştirmek” diye konuştu.

The Weeknd yüz bandajı kullanmasının nedenini açıkladı - 4

The Weeknd “Bunların hepsi bir olay örgüsü ve biz de Karakter’in hikayesinin olaylar ilerledikçe yükselen tehlike ve absürtlük seviyelerini izliyoruz” dedi.

The Weeknd yüz bandajı kullanmasının nedenini açıkladı - 5

R&B müzisyeni en büyük albümünün tanıtımını yaparken yüzünü kasten itici kılıp kılmadığı sorulduğunda, “Benim için çekiciliğin değil vurucu bir hikayenin önemli olduğu şeklinde yorumlanabilir sanırım” yanıtını verdi.

The Weeknd yüz bandajı kullanmasının nedenini açıkladı - 6

Geçtiğimiz günlerde The Weeknd bu yıl birden fazla hit’e imza atmış olmasına rağmen hiç aday gösterilmeden ayrıldığı Grammy Ödülleri’ni eleştirmişti. Twitter’da “Grammy yozlaşmaya devam ediyor. Bana, hayranlarıma ve sektöre karşı şeffaf olmak borcunuz” demişti.