The Sopranos Dizisinin Johnny Soprano'su Joseph Siravo Hayatını Kaybetti

The Sopranos dizisinde Johnny Soprano karakterini canlandıran Joseph Siravo kansere yenik düştü.

The Sopranos dizisinde canlandırdığın Johnny Soprano karakteriyle tanınan Joseph Siravo 65 yaşında hayatını kaybetti. 

Ölüm haberini, dizinin oyuncularından ABD’li aktör Garry Pastore sosyal medyada duyurarak, “Huzur içinde uyu arkadaşım, müthiş bir savaş verdin, seni özleyeceğim, öbür tarafta görüşürüz” yazdı.

Pastore ayrıca, “O gerçek bir centilmendi, onunla karşılıklı bir bağ ve samiyet bulduğum için çok şanslıyım. Oyunculuk onun için her zaman bir tutkuydu ve sizi yukarı taşıyacak ve destekleyecek arkadaşlar bulmak genelde zordur. Ben, Joe, Michael Rispoli ve Jimmy Gandolfini her zaman birbirimizi destekledik” dedi. 

Bir diğer The Sopranos oyuncusu Lillo Brancato Jr. da, ölüm haberini büyük bir üzüntüyle karşıladığını belirtti. 

Siravo’nun kızı Allegra Okarmus “Sevgili babam bu sabah ağaç evinde huzur içinde vefat ettiğinde yanındaydım. Bu kadar yoğun bir şekilde sevildiğimiz için ikimiz de çok şanslıyız” diye yazdı.

HEM SAHNENİN HEM TELEVİZYONUN YILDIZIYDI

The Sopranos, HBO’da yayınlanmış ve en iyi TV dizilerinden biri olarak ün kazanmıştı.

Siravo ayrıca The People vs. of Simpson: American Crime Story’de öldürülen garson Ronald Goldman’ın babası Fred Goldman’ı canlandırmıştı.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce New York’un ünlü Tisch School of the Arts ve Stanford Üniversitesi’ne giden Siravo, ilk kez 1993 yılında Carlito’s Way’de Sean Penn ve Al Pacino’yla birlikte rol almıştı.

The Sopranos’ta Tony Soprano’nun babası Johnny rolünü oynamadan önce ise 1997’de, Law & Order’ın bir bölümünde rol almıştı.

Siravo ayrıca, mafya karakterlerine devam ederek The Wannabe’de gerçek hayattaki gangster John Gotti’yi canlandırmıştı ve filmlerinin yanı sıra Broadway’de ve Broadway dışında ve Amerika’nın popüler müzikali müzikal Jersey Boys turnesinde düzenli olarak sahneye çıktı.