The Flash Dizisinin Çekimleri Pozitif Vaka Nedeniyle Durduruldu

The CW serisi The Flash’ta çalışan bir ekip üyesinin Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle dizinin Vancouver’daki çekimlerine ara verildi.

The CW serisi The Flash‘ta çalışan bir ekip üyesinin Vancouver’daki sette Covid-19 test sonucunu pozitif alması sebebiyle dizinin çekimlerine ara verildi. Beyazperde’nin Deadline’dan aktardığı habere göre, asemptomatik tanı, tüm prodüksiyon çalışanları için The Flash stüdyosu Warner Bros. TV tarafından uygulanan titiz test protokolleriyle doğrulandı.

Dikkatli olunması nedeniyle, Flash’ta üretim geçici olarak askıya alındı ​​ve temas takibi başlatıldı. Kaynaklara göre, stüdyo şu anda etkilenen çalışan ve kendi kendini izole eden potansiyel yakın temaslar olmadan çekime devam etmek için prodüksiyon programındaki değişiklikleri değerlendiriyor. Flash, Covid testlerini işleyen yerel bir laboratuvardaki birikmiş iş yükü nedeniyle çekimleri ertelenen Vancouver’daki bir dizi yapımdan sadece biriydi.

POZİTİF SONUÇLAR NEDENİYLE SET DURDURULAN DİĞER DİZİLER

Pozitif Covid-19 testleri nedeniyle bir günden iki haftaya kadar farklı sürelerde seti duraklatan senaryolu diziler arasında; CBS All Access’in Why Women Kill, Apple TV Plus ’ın Mythic Quest, ABC’nin Call Your Anne, Amazon’un Bosch, TNT’nin Claws, HBO’nun The Gilded Age, Nat Geo’nun Genius: Aretha, Netflix’in The Witcher, Dear White People ve Vikings: Valhalla, NBC’nin Chicago Fire ve Chicago Med, Fox’un The Resident, Peacock’ın Rutherford Falls, ABC’nin For Life, CBS’in Young Sheldon, Disney Plus’ın Big Shot, CW’nin All American ve gündüz draması Days of Our Lives bulunuyor.

Hangi ekip üyesinin pozitif sonuç aldığı açıklanmadı ama ana oyuncu kadrosu ya da yönetmenlerden biri olmadığı bildirildi. Temaslı taraması sonucunda başka bir pozitif test çıkmazsa çekimlere birkaç günlük aranın ardından devam edilecek ama birden fazla vaka olması halinde dizi setine iki hafta kadar ara verilmesi bekleniyor.