Tenet Sinemadaki Yaraları Saramadı

Ünlü yapımcı ve yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi ‘Tenet’ salgın döneminde büyük zararlara uğrayan sinema sektörüne sınırlı bir hareket getirdi. Ancak sinema salonları işletmecileri bu hareketin sektöre ilaç olmadığı görüşündeler.

Bu yılın en heyecanla beklenen yapımlarından ‘Tenet’ filmi, corona virüs gölgesinde vizyona girdi. Vizyon tarihi daha önce iki kez ertelenen bilim-kurgu filmi Türkiye’de 26 Ağustos’ta perdeye yansıdı.

Tenet sinemadaki yaraları saramadı - 2

Salgın döneminde mecburen kapanan sinema salonları durgun geçen sezonun ‘Tenet’ ile hareketleneceğini umudunu taşıyordu. Ancak beklenen olmadı, ‘Tenet’in Türkiye’de ilk 3 günde 100 bin gişe rakamına ulaşamadığı söyleniyor.

Tenet sinemadaki yaraları saramadı - 3

“KÜÇÜK İŞLETMELER SALON KAPATMAYA BAŞLADI”

Konuya dair görüş veren Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Genel Sekreteri Fevzi Genç, sektörün filmden dolayı çok umutlu olduğunu ancak beklenen etkinin oluşmadığını belirtti. Türkiye genelindeki salonların hareketlenme umuduyla kapılarını açtığını söyleyen Genç, “Beklenen hareket olmadı. Küçük işletmeler umduklarını bulamadığından dolayı salonları yeniden kapatmaya başladı. Tempo yakalayacaklarına inansalardı kapatmazlardı” şeklinde görüş verdi.

Tenet sinemadaki yaraları saramadı - 4

Christopher Nolan’ın son filmi ‘Tenet’in başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın paylaşıyor.

Tenet sinemadaki yaraları saramadı - 5

Film bilim-kurgu türünde oluşturulmuş bir casusluk konusunu işliyor. Filmin müzikleri ise Ludwig Göransson tarafından yapıldı.