Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a Oy Vermemek İçin 50 Neden Sıraladı

ABD’nin en uzun soluklu dizisi Simpsonlar’ın (The Simpsons) bazı gerçek olayları önceden tahmin etmesi, diziyi hayranlarının gözünde özel kılıyor. Daha önce corona virüs, facetime, akıllı saat, Yunanistan’ın borç temerrüdü ve kripto parayı bilen dizi bu sefer ABD Başkanı adayı Donald Trump’a oy vermemek için 50 neden sıraladığı özel bölümüyle gündemde.

Variety’nin yayımladığı bir fragmana göre, 18 Ekim’de yayımlanacak bu senenin bölümü, Homer Simpson’la birlikte sandığa gidecek.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 3

Homer oy kullanırken, genel seçime dahil bütün küçük yarışlarla ilgili kararını vermiş olduğu ortaya çıkıyor, en yüksek profillisi hariç: başkanlık seçimi.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 4

Küplere binen Lisa Simpson, babasının kararsızlığına karşı çıkıp şöyle soruyor: Son 4 yılda olan onca şeyi nasıl unutabildin?
Ardından, Trump’ın Beyaz Saray’da son 4 yılında yaptığı en kötü eylemlerin bir listesi ekranda beliriyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 5

Listedeki maddeler Tim Cook’a Tim Apple demekten, demokrasiyi yok etmeye kadar uzanıyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 6

Liste, göçmen denetim merkezlerinde çocukların gördüğü muameleye atıfla “Çocukları kafeslere koydu” ve 2015’teki başkanlık kampanyasının açılış konuşmasını hatırlatarak “Meksikalılara tecavüzcü dedi”yle başlıyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 7

Engelli muhabiri taklit etti üçüncü dünya ülkelerine hakaret etti, beyaz üstünlükçülere iyi insanlar dedi, ve yemin töreninin büyüklüğüyle ilgili yalan söyledi gibi maddelerin hepsi dahil ediliyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 8

Seçki ayrıca, Trump’ın 2016’da ve 2017’de yılda sadece 750 dolar gelir vergisi ödediğini ortaya çıkaran yeni bir New York Times haberine atıf yapıyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 9

Liste, üçüncü dönemini istiyor (ABD Anayasası’nın 22. Maddesi, bir başkanın hizmet edebileceği dönem sayısını ikiyle sınırlıyor), Rushmore Dağı Anıtı’nda yer almak istedi, ve en kötüsünü söylemedik bile maddeleriyle sonlanıyor.

Simpsonlar (The Simpsons) Donald Trump'a oy vermemek için 50 neden sıraladı - 10

Bu senenin Treehouse of Horror bölümü, Cadılar Bayramı özel serilerinin 31’incisi ve şu anki 32. sezonun 4. bölümü olacak.