Şehir Tiyatroları’ndan 2’si Yeni 11 Oyun

Sezon Minimal’in 4. haftasında Lot Vekemans’ın yazdığı Şaban Ol’un yönettiği Zehir, 20 Ekim 2020 Salı günü Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak.

Cem Düzova’nın yazdığı Nihat Alpteki’nin yönettiği Geçit, 20 Ekim 2020 Salı günü Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak.

Bu hafta Melek, Sesin Resmi, Kum Taneleri, Hayal Satıcısı, Fısıltı Odası, Geçit, Çinyo ile Markonyo, Zehir, Ahududu, Şatonun Altında, Nihayet Makamı oyunları seyirciyle buluşacak.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Melek(Yeni Oyun)

Aktris Melek Kobra’nın günlüklerinden yola çıkılarak yazılan oyunda, kısacık bir ömre sığdırılan büyük aşk ve acılara tanıklık ederken, 1930’ların sanat hayatının içinde bir primadonnanın uyuşturucu bağımlılığı, hastalık, parasızlık ve yalnızlığa sürüklenişini izliyoruz.
Rüstem Ertuğ Altınay’ın yazdığı Jale Karabekir’in yönettiği oyunda Yeşim Koçak rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde.

Fatih Reşat Nuri Sahnesi

Dot Tiyatro’nun oyunu Sesin Resmi, 20 Ekim 2020

Projectas’ın oyunu Kum Taneleri, 22 Ekim 2020

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun oyunu Hayal Satıcısı, 24 Ekim 2020 

Kağıthane Sadabad Sahnesi

Mimbaz Tiyatro’nun çocuk oyunu Fısıltı Odası, 25 Ekim 2020

Gaziosmanpaşa Sahnesi

Geçit(Yeni Oyun)

Çıktıkları yolculukta dağ başında mola veren bir Ağa ve Maraba, saklandıkları yerden kontrol noktasını izlerler. Geçitte olup bitenler merak konusudur… Ağanın Marabaya “dostça” yaklaşımı ve samimiyetle başlayan sohbet ilerledikçe ikisi arasındaki uçurum ortaya çıkar. İki kişi arasındaki ilişki aslında insanlığın varlığından beri mücadele ettiği mülkiyet kavramı, ezen – ezilenlerin hikâyesinin özeti gibidir.
Cem Düzova’nın yazdığı Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda Gürol Güngör/Emre Narcı, Hasip Tuz/Müslüm Tamer rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde.

Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi

Wise Tiyatro’nun çocuk oyunu Çinyo ile Markonyo, 25 Ekim 2020.

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi

Zehir(Yeni Oyun)

Geçmişte yaşadıkları trajik kaybın ardından ayrılan çift, yıllar sonra bir araya gelmek zorunda kalır. Günlük sohbetle başlayan buluşma, acılı bir geçmiş hesaplaşmasına dönüşür. Karşı tarafın da neler hissettiğine dair eksik bırakılan taşlar yerine oturur. Kadın ve erkek dünyasının bakış açısına odaklanan eser Hollanda’da oynanmasının ardından çeşitli dillere çevrilmiş; Amerika, İngiltere gibi ülkelerdeki tiyatrolarda sahnelenmiştir. Lot Vekemans’ın yazdığı oyunu Şaban Ol çevirdi. Oyunda Sevinç Erbulak/Aslıhan Kandemir, Ahmet Saraçoğlu/ Eraslan Sağlam rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde.

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi

Tiyatro Kare’nin oyunu Ahududu, 20 Ekim 2020

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın oyunu Şatonun Altında, 22 Ekim 2020 

Altıdan Sonra Tiyatro’nun oyunu Nihayet Makamı, 24 Ekim 2020