Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi Yazmak İşkence

Ryan Coogler, Black Panther 2’de Chadwick Boseman’ın yer almadığı bir senaryo yazmanın kariyeri boyunca yaptığı en zor şey olduğunu söyledi.

lack Panther filminin başarılı yazar ve yönetmeni Ryan Coogler, şimdilerde ikinci film üzerinde çalışıyor. Black Panther 2‘nin senaryosunu yazmaya çalışan Coogler, Chadwick Boseman‘ın yer almadığı bir senaryo yazmanın işkence gibi ve kareyeri boyunca yaptığı en zor şey olduğunu ifade etti.

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 2

Beyazperde’nin haberine göre;Coogler, “Bu dünyada geçirdiğim kısa ve uzun zamanda öğrendiğim şey, bir olay hala başınızdan geçiyorken onun üzerine bakış açısı getirmenin çok zor olması. Yaşadığım en derin şeylerden biri, bir tutkal gibi birleştiren o kişi olmadan bu projeyi devam ettirmek üzere işin bir parçası olmam” dedi.

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 3

34 yaşındake yönetmen “Profesyonel bir hayatınız var, bir de kişisel bir hayatınız var. Eğer sevdiğiniz bir işi yapıyorsanız ikisi birbirine karışıyor. İş hayatımda dengeyi bulmaya çalışıyorum. Ama henüz oraya varamadım. Sorgusuz sualsiz profesyonel yaşamımda yapmaya çalıştığım en zor şey bu” diye konuştu.

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 4

Ryan Coogler’ın Black Panther 2 ile geçtiğimiz Ağustos ayında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Chadwick Boseman’ı onurlandırmak istediği biliniyor. Ancak bunun için nasıl bir senaryo ortaya çıkaracağı akıllarda büyük soru işaretlerine neden oluyor.

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 5

Chadwick Boseman, Marvel Sinematik Evreni’nin etnik çeşitlilik açısından attığı en önemli adım olan Black Panther’in kısa sürede çok sevilen yıldız oyuncusu olarak karşımıza çıkmıştı. Oyuncunun çekimler sırasında kanser tedavi sürecinde olması, hatta ameliyatlara gidip sonrasında kaldığı yerden setteki çalışmalarına devam etmesi vefatından sonra ortaya çıkmıştı. 

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 6

43 yaşındaki Boseman’ın 2020’nin Ağustos ayındaki vefatının ardından Marvel, Black Panther 2’yi iptal etmeme kararı aldı. Ama bu durumda senaryoda büyük değişiklikler yapılması gerekiyordu. Filmde T’Challa’nın kız kardeşi Shuri’ye hayat veren Letitia Wright’ın başrole geçebileceği söyleniyordu. Başrol konusunda Danai Gurira’nın adı geçmeye devam ediyor. Ama bu konuda hiçbir resmi açıklama bulunmuyor.

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 7

Chadwick Boseman’ın Black Panther filminden fotoğraflar…

Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 8
Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 9
Ryan Coogler: Chadwick Boseman'sız Black Panther 2'yi yazmak işkence - 10