Russell Crowe, Thor: Love and Thunder'da Zeus'u Canlandıracak

Ünlü Hollywood yıldızı Russell Crowe, Marvel Sinematik Evreni’nin merakla beklenen yeni Thor filminde canlandıracağı süper kahramana dair açıklamalarda bulundu.

Entertainment Weekly’nin haberine göre Joy Breakfast with The Murphys isimli podcast programına katılan Russell CroweThor: Love and Thunder filminde Zeus’a hayat vereceğini duyurdu.

Russell Crowe, Thor: Love and Thunder'da Zeus'u canlandıracak - 2

57 yaşındaki oyuncu,, Marvel filmine ve karakteri hakkında ” Şimdi bisikletime bineceğim, Disney-Fox stüdyolarına gideceğim… ve yaklaşık 9.15’te, 4. Thor filminde Zeus olacağım. Bugün Zeusluğun son günü” açıklamasında bulundu. 

Russell Crowe, Thor: Love and Thunder'da Zeus'u canlandıracak - 3

Geçen ay Deadline, Crowe’un Thor ekibine katılacağını duyurmuş ve karakterini “Eğlenceli küçük bir rol” diye nitelemişti.

Russell Crowe, Thor: Love and Thunder'da Zeus'u canlandıracak - 4

Marvel çizgi romanlarında Zeus, İskandinav mitolojisinden alınmış Thor’un Asgardlılarına benzeyen, Yunan mitolojisinden esinlenerek hazırlanan Olimposluların kralı. Zeus’un Thor’a karşı ya da onunla birlikte savaştığı biliniyor bu da filme epey canlılık katabilir.

Russell Crowe, Thor: Love and Thunder'da Zeus'u canlandıracak - 5

Taika Waititi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Natalie Portman, Chris Hemsworth, Christian Bale gibi büyük isimler de yer alıyor. Thor: Love and Thunder’ın 6 Mayıs 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.