Robbie Williams'tan Salgına Özel Noel Şarkısı

Robbie Williams, Can’t Stop Christmas (Noel’i Durduramazsınız) adlı yeni şarkısında herkesin ne kadar “sefil bir yıl” geçirdiğini ve insanların “sanki savaştaymışız gibi hissettiğini” anlatıyor. Williams şarkısında, “Noel Baba’ya yalan söyleyelim, ona yıl 1984 diyelim” dizelerini seslendirdi.

Robbie Williams, corona virüs çağında bayram döneminde hayatta kalmaya çalışmakla ilgili bir Noel şarkısı çıkardı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Can’t Stop Christmas (Noel’i Durduramazsınız) başlıklı parça herkesin ne kadar “sefil bir yıl” geçirdiğini ve insanların “sanki savaştaymışız gibi hissettiğini” anlatıyor.

Sonrasında Williams, Noel’de ailelerin buluşmasına izin verilip verilmeyeceğini şöyle sorguluyor:

“Merak ediyorum kim karar verecek/ ‘Auld Lang Syne’ı söyleyip söyleyemeyeceğimizi.”

Öte yandan koro, “hiçbir şeyin” Noel’i durdurmayacağını belirten bir toplanma çağrısını seslendirirken Williams şunları söylüyor:

“Bu dönemi elimizden alamazsınız / Şarabı alıp götüremeyeceğiniz gibi / Noel Baba kızağında/ Ama şimdi iki metre var arada.”

DİLEK LİSTESİNDE ÇORAP VE DEZENFEKTAN

Şarkı boyunca küresel salgına başka atıflarda da bulunuluyor, Williams dilek listesine “çorap ve dezenfektan” yazacağını söylerken koro içinde bulunduğumuz distopik zamandan şöyle bahsediyor:

“Hadi Noel Baba’ya yalan söyleyelim/ Ona yıl 1984 diyelim.”

Can’t Stop Christmas parçası, Williams’ın Rod Stewart, Bryan Adams, Jamie Cullum ve hatta Tyson Fury ile düetler içeren 2019 tarihli albümü The Christmas Present’ın (Noel Hediyesi) yeni versiyonunda yer alacak.

Williams’ı bir yılbaşı arifesi performansı sırasında el dezenfektanı kullanırken gösteren 2017 tarihli bir internet mimi, bu sene küresel salgın döneminde tekrar tedavüle girmişti.