Quentin Tarantino

Yönetmen Quentin Tarantino, Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time… in Hollywood) filmini roman olarak yazacağını söyledi.

Ucuz Roman (Pulp Fiction), Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino, 2020 Oscar Ödülleri’nde 10 dalda aday gösterilen filmi Bir Zamanlar… Hollywood’da’nın (Once Upon a Time… in Hollywood)
romanını yazacağını açıkladı.

“HEYECAN DUYUYORUM”

Tarantino kitap projesiyle ilgili “1970’lerde okuyarak büyüdüğüm ilk yetişkin kitapları film romanlarıydı. Ve bugüne kadar bu türe karşı büyük bir sevgi duydum. Bu nedenle bir film romanları meraklısı olarak edebiyatta köşeye itilmiş ancak sevilen alt türe katkımı Bir Zamanlar… Hollywood’da’yla duyurmaktan gurur duyuyorum. Karakterlerimi ve dünyalarını, sinematik muadilinin yanına (umarım) oturabilecek edebi bir çabayla daha fazla keşfetmekten heyecan duyuyorum” dedi.

FİLMİN KONUSU

Bir Zamanlar… Hollywood’da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton (Leonardo Dicaprio)bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth (Brad Pitt) ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki şansları da azalmaktadır. Hollywood’un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate (Margot Robbie) ise Rick’in komşusudur. Ancak Hollywood’un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir…