Pierce Brosnan Black Adam Filmiyle İlk Kez Süper Kahraman Oluyor

DC evreninin önemli süper kahramanlarından biri olan Black Adam’ın filmi için kadro tamamlandı. Dwayne Johnson’ın başrolde yer aldığı filme Pierce Brosnan da katıldı. Brosnan böylece beyazperdede ilk kez süper kahraman oluyor.

İLK SÜPER KAHRAMAN ROLÜ

DC evreninin önemli süper kahramanlarından biri olan Black Adam’ın filmi için kadro tamamlanıyor. Dwayne Johnson’lı süper kahraman filmi Black Adam’ın kadrosuna usta oyuncu Pierce Brosnan katıldı. Brosnan, filmde Dr. Fate/Kent Nelson karakterine hayat verecek. Bu, Brosnan’ın beyazperdede canlandıracağı ilk süper kahraman rolü olacak.

Pierce Brosnan Black Adam filmiyle ilk kez süper kahraman oluyor - 2

Brosnan’ın canlandıracağı Dr. Fate karakteri, sihirli kask üretimi yaparken büyük güç kazanan, süper kahraman takımı Adalet Topluluğu’nun kurucu üyelerinden biri.

Pierce Brosnan Black Adam filmiyle ilk kez süper kahraman oluyor - 3

ÇEKİMLER ÜÇ HAFTA SONRA

Brosnan’ı kadroya katılma haberini, filmin başrol oyuncusu Dwayne Johnson Instagram hesabından duyurdu. “Adalet Topluluğu’muzun son üyesi olarak Pierce Brosnan’ı duyurmak ne büyük memnuniyet” ifadesini kullanan Johnson, çekimlere üç hafta sonra başlayacaklarını açıkladı.

Pierce Brosnan Black Adam filmiyle ilk kez süper kahraman oluyor - 4

Brosnan’ın kadroya katılma haberinden önce Aldis Hodge’un, Hawkman karakteriyle; Noah Centineo’nun Atom Smasher karakteriyle ve Quintessa Swindell’in Cyclone karakteriyle filme dahil olduğu duyurulmuştu.

Pierce Brosnan Black Adam filmiyle ilk kez süper kahraman oluyor - 5

Brosnan, dört James Bond filmi, Mamma Mia ve The Thomas Crown Affair filmlerindeki rolleriyle tanınıyor. Ünlü aktör en son Netflix yapımı Eurovision Song Contest: The Story of Fire Sagasoon’da rol aldı. Sony yapımı canlı aksiyon türündeki Cinderella filmi ise temmuz ayında gösterime girecek.

Pierce Brosnan Black Adam filmiyle ilk kez süper kahraman oluyor - 6

GÖSTERİM TARİHİ BELLİ DEĞİL

Shazam!’ın spin-off‘u olan Black Adam filminde, anti kahraman Black Adam’a odaklanılıyor. Dwayne Johnson’ın Black Adam’ı canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Jaume Collet-Serra oturuyor. Filmin ne zaman gösterime gireceği henüz bilinmiyor.