Obama Çifti Dizi Yapımcılığına Soyundu

Barack ve Michelle Obama önceki başkanın yönetimiyle yeni gelen Trump başkanlığı arasındaki geçişte yaşanan kargaşayı anlatan bir kitaptan uyarlanan bir skeç komedi dizisinin yapımını üstlenecek. Dizi, ‘yönetim’in kirli bir kelime mi yoksa güvenilir bir kurum mu olduğunu sorgulayacak

Obamalar, şirketleri High Ground Productions aracağılıyla, Michael Lewis’in The Fifth Risk isimli kitabında televizyona uyarlanacak The G Word isimli dizinin yapımcılığını üstlendi.

Obama çifti dizi yapımcılığına soyundu - 2

Independent’ın haberine göre; The G Word’ün kısmen bir skeç komedisi, kısmen de bir belgesel niteliği taşıyacağı konuşuluyor.

Obama çifti dizi yapımcılığına soyundu - 3

Çekimlerin yeni yılda başlaması planlanan dizi, Trump yönetimindeki kaosu sorgulayacak.

Obama çifti dizi yapımcılığına soyundu - 4

Deadline’ın haberine göre, komedyen Adam Conover’ın dümenine geçeceği dizi, yönetimin kirli bir kelime mi yoksa güvenilir bir kurum mu olduğunu sorgulamayı hedefliyor.

Obama çifti dizi yapımcılığına soyundu - 5

Conover sosyal medya hesabından iddiaları doğrulayarak “Bu haberi nihayet paylaşabiliyor olmaktan çok mutluyum. Federal yönetimi konu alan yeni bir komedi dizisi yaratıyorum. İsmi The G Word ve onu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Obama çifti dizi yapımcılığına soyundu - 6

Lewis’in önceki kitaplarından bir kısmı daha önce beyazperdeye uyarlanmıştı. Bunların arasında ikisi de eleştirmenlerce beğenilen Kazanma Sanatı (Moneyball) ve Büyük Açık (The Big Short) filmleri de yer alıyor.