Moğollar'ın Son Albümü Anatolian Sun Plak Formatında

Kariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar’ın direct – to – disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri ‘Anatolian Sun Part 1 Part 2’ geçtiğimiz günlerde dijital olarak yayınlamıştı. Albümün merakla beklenen plak versiyonu da çift plak olarak bugünden itibaren piyasalarda olacak.

Kariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar‘ın dünyaca ünlü Artone Studio’larında, direct – to – disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri ‘Anatolian Sun Part 1 & Part 2’ geçtiğimiz günlerde dijital olarak yayınlamıştı. Albümün merakla beklenen plak versiyonu da çift plak olarak bugünden itibaren piyasalarda olacak.  

Grubun; 11 yıl aradan sonra gelen ve iki ayrı albüm halinde plak formatında da yayınlanan albümü Anatolian Sun; Moğollar’ın konser performanslarına en yakın kayıtları olma özelliğini taşıyor. Herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tamamen canlı kaydedilen albüm; Gülbaba Records & Night Dreamer Records etiketiyle Murat Ertel’in prodüktörlüğünde yayınlandı.

Saykedelik Türk rock müziğinin tüm dünyada gördüğü ilgi Moğollar’ın 44 yıl sonra yeniden Avrupa’da plak yayınlamasına vesile oluyor. 

Anatolian Sun Part 1 şarkıları

1. Selvi Boylum Al Yazmalım
2. 7/8 – 9/8
3. Gel Gel
4. Gam Yükü / Nilüfer

5. Dinleyiverin Gari
6. Çığrık
7. Düm Tek
8. Haliç’te Gün Batışı

Anatolian Sun Part 2 şarkıları

1. Keşişleme
2. Bi’şey Yapmalı
3. Buzlar Çözülmeden
4. Toprak Ana
5. Iklığ
6. Berkay Oyun Havası
7. Ölüler Altın Takar Mı?
8. Alageyik Destanı