Max:Fury Road'da Charlize Theron'un Yerine Anya Taylor-Joy

Aksiyon filmi Mad Max evreninde geçecek Furiosa karakterinin gençliğine odaklanan Mad Max: Fury Roar kadrosu belli oldu. Daha önce Charlize Theron canlandırdığı Furiosa’nın gençliğini Anya Taylor-Joy canlandıracak.

Yönetmen George Miller, son yılların en beğenilen aksiyon filmleri arasında yer alan Mad Max evreninde geçen yeni hikâyeler anlatmak için harekete geçti. İlk projede Charlize Theron‘un hayat verdiği Furiosa karakterinin gençliğine odaklanacak Max: Fury Road kadrosu belli oldu.

Max:Fury Road'da Charlize Theron'un yerine Anya Taylor-Joy - 2

Charlize Theron’un canlandırdığı Imperator Furiosa karakterine dayanan filmin kadrosunda Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II rol alacak.

Max:Fury Road'da Charlize Theron'un yerine Anya Taylor-Joy - 3

Anya Taylor-Joy, Furiosa’nın daha genç bir versiyonunu oynayarak başrolde yer alacak.

Max:Fury Road'da Charlize Theron'un yerine Anya Taylor-Joy - 4

Miller, mayıs ayında The New York Times’a verdiği bir röportajda, rolü devretmek için 20’li yaşlarında bir aktris aradığını söylemişti. O sırada 44 yaşında olan Theron’un rolü tekrar oynamasına izin vermek için yaşlanmayı azaltma teknolojisini kullanmayı düşündüğünü, ancak bunu yapmamaya karar verdiğini söyledi.

Max:Fury Road'da Charlize Theron'un yerine Anya Taylor-Joy - 5

Yeni filmde rol alamayacak olmasını kabullenmenin zor olduğunu belirten Charlize Theron, ise daha önce bu durumun kendisi için biraz kalp kırıcı olduğunu itiraf etti.