Lexi Underwood, The First Lady Dizisinde Malia Obama'yı Canlandıracak

Lexi Underwood, Beyaz Saray’dan yolu geçen başkan eşlerini ekrana taşıyacak The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı. 17 yaşındaki oyuncu, ABD eski başkanı Barack Obama’nın kızı Malia Obama’yı canlandıracak.

Amerikalı bir aktris ve şarkıcı Lexi Underwood; Michelle Pfeiffer, Aaron Eckhart, Viola Davis, O.T. Fagbenle ve Dakota Fanning gibi yıldızları bir araya getiren The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı.

Lexi Underwood, The First Lady dizisinde Malia Obama'yı canlandıracak - 2

Variety’nin haberine göre; Lexi Underwood, Showtime antoloji dizisi The First Lady’de Malia Obama’yı, canlandıracak.

Lexi Underwood, The First Lady dizisinde Malia Obama'yı canlandıracak - 3

Dizi, Beyaz Saray’ın kalbindeki kadınların merceğinden, Amerikan liderliğinin yeni bir yorumu olarak tanımlanıyor. Viola Davis, Michelle Obama’yı oynayacak, O.T. Fagbenle ise Başkan Barack Obama olarak görünecek.

Lexi Underwood, The First Lady dizisinde Malia Obama'yı canlandıracak - 4

Dizide Obama’nın en büyük kızı Malia, ebeveynlerini sosyal olarak bilinçli kararlar almaya zorlayan, açık fikirli ve zeki bir karakter olarak tanımlanıyor.

Lexi Underwood, The First Lady dizisinde Malia Obama'yı canlandıracak - 5

Underwood, The First Lady’de bir başkan çocuğu rolüne giren en genç aktris oldu. Aynı dizide Dakota Fanning Betty Ford ve Başkan Gerald Ford’un tek kızı Susan Ford olarak yer alacak. Betty Ford’u Michelle Pfeiffer, Gerald Ford’u ise Aaron Eckhart canlandıracak. Diğer oyuncular arasında, Eleanor Roosevelt rolünde ödüllü isim Gillian Anderson yer alıyor.

Lexi Underwood, The First Lady dizisinde Malia Obama'yı canlandıracak - 6

Beyaz Saray’dan yolu geçen başkan eşlerini ekrana taşıyacak olan dizinin yaratıcı ismi Aaron Cooley. First Lady’lerin kişisel ve politik hayatlarını da ele alacak olan dizinin birinci sezonun Eleanor Roosevelt, Betty Ford ve Michelle Obama üzerine odaklanması bekleniyor.