Letitia Wright

Black Panther (Kara Panter) yıldızı Letitia Wright, Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) tamamen kadın karakterlerden oluşan bir Yenilmezler (Avengers) filmi hazırlamasının yalnızca zaman meselesi olduğunu söyledi.

Marvel evrenine Black Panther’de (Kara Panter) canlandırdığı T’Challa’nın (Chadwick Boseman) kız kardeşi Shuri karakteriyle dahil olan ardından da Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de rol alan Letitia Wright, Yenilmezlerin geleceği hakkında konuştu.

Letitia Wright: Kadınlardan oluşan Yenilmezler (Avengers) zaman meselesi - 2

Wright, Yahoo! Entertainment’a verdiği ropörtajda MCU’nun kadın karakterlerinin bir araya gelip ön planda oldukları bir filmde oynamaya can attığını söyledi.

Letitia Wright: Kadınlardan oluşan Yenilmezler (Avengers) zaman meselesi - 3

Wright, “Bunun için mücadele etmemiz gerekeceğini sanmıyorum. Kevin’ın (Feige, Marvel Studios Başkanı) yanı sıra Victoria Alonso (Marvel Stüdyoları Yapım Genel Müdür Yardımcısı) bunun öncülüğünü yapmaya dair çok azimli. Bunu gerçekleştirmeleri yalnızca zaman meselesi” diye konuştu.

Letitia Wright: Kadınlardan oluşan Yenilmezler (Avengers) zaman meselesi - 4

Wright filmde görmek isteyeceği kahramanların isimlerini verdi: Okoye (Danai Gurira), Nakia (Lupita Nyong’o), Ramonda (Angela Bassett), Valkyrie (Tessa Thompson) ve Captain Marvel (Brie Larson).

Letitia Wright: Kadınlardan oluşan Yenilmezler (Avengers) zaman meselesi - 5

27 yaşındaki oyuncu film için “Captain Marvel’ın kesinlikle olması gerekiyor, kesinlikle” dedi.