Spirutel Festival

Kozmik – Spritüal Festival bir yanında Toroslar, diğer yanında ise masmavi Akdeniz manzarasıyla misafirlerini kucaklıyor….

Hem iç hem dış dünyana yapacağın keyifli bir yolculuk…

Bireylerin bilincinin yükselmesine katkı sağlamak, aynı bilinçteki kişileri bir araya getirerek maneviyatı güçlendirmek, kendimiz ve ilahi olanla evren arasında bağımızı derinleştirmek, bütüncül bir inziva deneyimi ile önce özün sonra doğa ve evreni paylaştığın diğer canlılarla bağ kurmak için düzenlenen

Kozmik- Spiritual Festival,

konuklarını davet ediyor. Bu sene ilk kez yapılacak olan Festival

2-5 Mayıs tarihleri arasında Antik Likya’nın 23 şehrinden biri olan Adrasan’da  Jungle kamping alanında gerçekleşiyor.

 DOLU DOLU BİR PROGRAM

“Nefes” “Yoga” “Sesle Şifa” ve “Sufizm, Şamanizm atölye çalışmaları” ve “Evrensel Barış Dansları”  

Nurcan Ilgın ve Noha Nasser 10 yıl önce Londra’da tanıştılar. Bu iki değerli kadın yaşam yolculuklarını, maneviyata bağlı derin bir tutku ile kurdukları “life in a travel bag” şirketi ile İspanya, Portekiz, Türkiye, İzlanda, Mısır ve Bali’deki kadim enerjili alanlara manevi yolculuklar planlamaya başladılar. Ve bu yılda Türkiye’de enerji alanının yüksek olduğu Antalya – Adrasan da Kozmik Spiritual Festivali gerçekleştirmek istediler.  Festivaller; müzik, kültür, yemek ve yoldaşlığı paylaşmak için kıymetli enerjili insanlarla bir araya gelmenin harika bir yoludur diyerek,  Kozmik Spiritual Festivali’n içsel büyüme, huzur ve rahatlama arzusunu yerine getireceğine inanıyor.

Birlikte dünyanın dört bir yanında katıldıkları “şifa festivalleri”nden birini de Türkiye’de gerçekleştirmek için yola çıkan, iki arkadaş Nurcan ve Noha’nın düzenledikleri Kozmik Festival, hakkındaki düşüncelerini şöyle paylaşıyorlar. “İçimizdeki koşulsuz, sınırsız aşk ve açık farkındalığı iliklerimize kadar hissedip, paylaşacağımız bu alana seni davet ediyoruz. Yaşamın kendisini ve evrendeki insanlık deneyimimizi kutlayacağımız bu 4 yoğun günde acıyı ve tatlıyı bir arada karşılayıp kabul etmeyi niyet ediyoruz. Bu buluşmayı bir festivalden öte güvenli bir buluşma olarak düşünebilirsin. Bunun bilincinde aramıza katılacağını ve bu alanı beraber koruyacağımıza inanıyoruz.  Farkındalıkla beslenen ve yeşeren topluluğumuza ruh-beden-zihin boyutlarında dönüşüm çalışmalarıyla katkıda bulunacak. Alanında uzman şifacılar, koçlar ve sanatçılar ile birebir çalışma imkânı da bulabileceksin.”

Türkçe ve İngilizce olarak yoğun geçecek festival programında; alanında uzman kişiler çalışmaları ile yer alacak. Neslihan Ünver ile nefes çalışması, Cenk Güçbilmez ile sesle şifa, Umut Fırat ile samanik yolculuk, Alper Akçay ile Özgür Hareket / Meditatif Hareket Atölyesi, Evrensel Barış Dansları olacak. Birçok ülkede gerçekleştirdiği yoga çalışmalarıyla bilinen festivalin kurucusu Nurcan Ilgın, festival boyunca yoga dersleri  verecek.

Dört gün sürecek festivalde,  ayrıca uzman, yerel ve ulusal şifacılarında katılacağı, bir kamp alanında gerçekleşecek, kendiyle içsel bir yolculuğa çıkmak ve yeni ben ile buluşmak isteyenleri ağırlayacak.

 Ayrıca kristal, doğal taş, kıyafet ve benzeri satış yapan tezgâhlarında kurulu olacak etkinlik alanında, misafirler kendine yolculuk yapmanın keyfini yaşayacak. Festivalin son gününde ise isteğe bağlı rehberli Likya yürüyüşü, yamaç paraşütü, ATV, tekne gezintisi düzenlenecektir.

Kozmik Spiritual Festival de hepimizin geldiği Öz ile, doğanın kucağında, ilahi Birlikte buluşmak üzere