Kovan Filmi Vizyona Giriyor

Artvin’in bir köyünde çekilen, uluslararası festivallerden ödülle dönen, Eylem Kaftan’ın yönettiği Kovan filmi sinemaseverlerle buluşuyor.

Başrolünde Meryem Uzerli’nin rol aldığı ve Eylem Kaftan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kovan filmi, 25 Eylül’de vizyona giriyor.

Yönetmen Eylem Kaftan, filmin Türkiye genelinde 65 salonda cuma gününden itibaren izlenebileceğini söyledi.

Kaftan, film tamamlandıktan sonra 1 yıl boyunca ulusal ve uluslararası çeşitli festivallere katıldığını ve ödüller aldığını belirterek, “Festival yolculuğumuz devam ediyor. Kovan, önümüzdeki hafta Zürih Film Festivali’nde gösterilecek. Ardından Madrid, Londra, Almanya ve Norveç’te çeşitli festivallerde yarışacak” dedi.

Filmin oyuncularından Burcu Salihoğlu da filmin gösterim sürecinin salgın nedeniyle ertelendiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Araya böyle bir süreç girdi ama doğa filmi olması sebebiyle pozitif etkileneceğini düşünüyorum. Bu süreçte, ‘İnsan doğanın neresinde?’, ‘Dünyaya hayvanların gözünden nasıl bakıyoruz?’ gibi sorulara cevap aradık. Tam da bunun sorgulandığını bir süreçte vizyona girmesi bence pozitif oldu. Ben başroldeki Ayşe karakterinin ablasını oynuyorum. Hayatı doğada geçmiş bir kadın ve kardeşiyle bu anlamda çatışmalar yaşıyor. Filmin özündeki dokuya çok fazla hizmet eden bir karakteri canlandırdığımı düşünüyorum. Oynamak da çok keyifliydi benim için. Çekim sürecinde bütün oyunculara oyuncu koçluğu yapmak da bana nasip oldu. O yüzden çok uzun süre sette kaldım. O sette kalış süreci de çok kıymetliydi. Benim için anlamı çok büyük bir rol diyebilirim.”