Keira Knightley

Bir zamanlar Türk Sineması’nda Türkan Şoray Kanunları vardı. Yeşilçam’ın Sultanı bu kanunlar gereği cinsellik içeren sahnelerde rol almazdı. İngiliz oyuncu Keira Knightley de erkek bakış açısı nedeniyle artık erkek yönetmenlerin filmlerindeki cinsellik sahnelerinde yer almadığını açıkladı.

Türk Sineması’nın efsanevi oyuncusu Türkan Şoray’ın bir zamanlar kanun diye tanımlanan kuralları vardı. Bu kurallar gereği Türkan Sultan filmlerinde cinsellik içeren sahnelerde rol almazdı. Türkan Şoray zamanla bu kurallarını kaldırırken, şimdi de 35 yaşındaki ünlü İngiliz oyuncu Keira Knightley, sinema sektöründe tartışmaya neden olan bir açıklama yaptı.

Keira Knightley: Erkek yönetmenlerin çektiği cinsellik sahnelerinde oynamıyorum - 2

Keira Knightley erkek bakış açısı nedeniyle artık erkek yönetmenlerin filmlerinin cinsellik içeren sahnelerinde yer almadığını açıkladı. Müzisyen James Righton ile evli olan Keira Knightley, eğer bir filmi erkek yönetmen yönetiyorsa, bu çalışmanın seks sahnelerinde görünmeyi reddettiğini söyledi.

Keira Knightley: Erkek yönetmenlerin çektiği cinsellik sahnelerinde oynamıyorum - 3

Fransız moda devi Chanel’in radyo serisinde konuşan aktris, iki kızını doğurduğundan beri vücudunu bir film setinde göstermekten çok rahatsız olduğunu anlattı.

Keira Knightley: Erkek yönetmenlerin çektiği cinsellik sahnelerinde oynamıyorum - 4

Bu düşüncesinin bir kısmının gurur, bir kısmının ise erkek bakışından kaynaklandığını belirten Keira Knightley, “Ben çok gururluyum, şimdi iki çocuğu olan bir bedenim var ve bir grup erkeğin önünde çıplak durmamayı tercih ederim” dedi.