Justin Bieber Yeni Albümünü Duyurdu: İnsanlara Müziğimle Teselli Vermek İstedim

Kanadalı popçu Justin Bieber, ön siparişe açılan ve 19 Mart’ta dinleyicilere sunulacak yeni albümü Justice’ı “İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim” sözleriyle duyurdu.

Justin Bieber cuma günü sosyal medya hesaplarından yeni albümü Justice‘ın kapağını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Kanadalı popçu paylaşımının altına şunları yazdı: ” Bu beli bükülmüş gezegende bu kadar kötülük varken hepimiz iyileşmeye ve insanlık için adalete hasretiz. Bu albümü yaparken hedefim insanlara teselli olacak müzik yapmak, insanların kendinden bir şey bulabileceği ve bağlanacağı, böylece daha az yalnız hissettikleri şarkılar yapmaktı”

Justin Bieber yeni albümünü duyurdu: İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim - 2

“Istırap, adaletsizlik ve acı insanları çaresiz hale getirebilir. Müzik birbirimize yalnız olmadığımızı hatırlatmanın harika yollarından biri. Müzik birbirimizle ilişkilenebilmemizin ve bağlanabilmemizin bir yolu olabilir.”

Justin Bieber yeni albümünü duyurdu: İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim - 3

Bieber, “Adaletsizliği sadece müzik yaparak çözemeyeceğinin” farkında olduğunu belirterek şunları ekledi: Ama şunu biliyorum ki hepimiz kendi yeteneklerimizi bu gezegenin ve birbirimizin yararına kullanarak payımıza düşeni yaparsak birlik olmaya çok daha yaklaşırız. Bu benim kendi payıma yaptığım küçük bir katkı. Benim üzerime düşen. İyileşmeye devam edebilmemiz için adaletin nasıl bir şey olduğuna yönelik diyaloğu sürdürmek istiyorum.

Justin Bieber yeni albümünü duyurdu: İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim - 4

Albümde, Bieber’ın geçen yıl eylülde yayımlanan Chance the Rapper’la düeti Holy’nin yanı sıra Beeny Blanco’yla ortak çalışması Lonely ve 1 Ocak 2021’de yayımlanan single Anyone da olacak.

Justin Bieber yeni albümünü duyurdu: İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim - 5

Yeni albüm, Bieber’ın Şubat 2020’de çıkardığı en son albümü Changes’ın ardından geliyor.
Changes liste başlarına yerleşen bir başarı olmuş ve 14 Mart’ta düzenlenecek 2021 Grammy Ödülleri’nde Bieber’a En İyi Pop Vokal Albümü adaylığı getirmişti. Bieber ayrıca Yummy ile En İyi Pop Solo Performans ödülüne, Quavo’nın eşlik ettiği Intentions ile En İyi Pop Düet/Grup ödülüne ve Dan+Shay’le yaptığı düet 10,000 Hours ile En İyi Country Düet/Grup Performansı ödülüne de aday.