Johnny Depp Fantastic Beasts Filminden Kovuldu Ama Yine de 10 Milyon Dolar Alacak

Eski eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme gelen ve bunu haberleştiren The Sun gazetesine açtığı davayı kaybeden Johnny Depp, başrolünde yer aldığı Fantastic Beasts serisinin yeni filminden kovuldu. Ancak anlaşma gereği ünlü aktör yine de 10 milyon dolarlık maaşını alacak.

Warner Bros, ‘şiddet’ suçlamalaıyla günmdemde olan ve açtığı davayı kaybeden Johnny Depp’in Fantastic Beasts serisiyle ilişkisinin kesildiğini, yeni vizyon tarihiyle birlikte duyurdu.

Johnny Depp Fantastic Beasts filminden kovuldu ama yine de 10 milyon dolar alacak - 2

Yapım şirketi Depp’in eski eşi Amber Heard’ı dövdüğü iddiasında bulunan ve bu konuda haber yaparken ‘karısını döven’ ifadesi kullanan The Sun gazetesine açtığı davayı kaybeden Johnny Depp’in filmden ayrılmasını istedi.

Johnny Depp Fantastic Beasts filminden kovuldu ama yine de 10 milyon dolar alacak - 3

Ancak Depp, yapım aşamasına başlanan ve 20 Eylül’de Londra’da yapılan bir sahnenin çekimine başlanan Fantastic Beasts 3 filmi için anlaştığı maaşın tamamın alacak. Yapılan anlaşmaya göre, Depp oynamasa da filmden 10 milyon dolar kazanacak.

Johnny Depp Fantastic Beasts filminden kovuldu ama yine de 10 milyon dolar alacak - 4

Depp, üç devam filmi daha yayınlaması beklenen film serisinin geleceğinin önemli karakterlerinden biri olan Gellert Grindelwald rolüne vedasını “Warner Bros’un Fantastik Canavarlar serisindeki Grindelwald rolünden istifa etmemi talep ettiğini ve benim de bunu kabul ettiğimi bildirmek isterim” yazılı bir metin ile Instagram hesabından duyurdu.

Johnny Depp Fantastic Beasts filminden kovuldu ama yine de 10 milyon dolar alacak - 5

Kendisi hakkındaki ‘şiddet’ iddiaların gerçek olmadığını ve mücadeleye devam edeceğini söyleyen ünlü oyuncu, “Hayatımı ve kariyerimi belirleyecek an bu olmayacak” ifadesini kullandı.

Johnny Depp Fantastic Beasts filminden kovuldu ama yine de 10 milyon dolar alacak - 6

Depp’in canlandırdığı karakteri devralacak oyuncu şimdilik belirsiz. Serinin devam filmi bir kez daha ertelenerek 2022 yılına ötelendi.