Joaquin Phoenix'in Yeni Filmi Belli Oldu

Joker’de canlandırdığı Arthur Fleck karakteriyle en eyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandıktan sonra Hollywood’un gözdesi olan Joaquin Phoenix, yazar-yönetmen Ari Aster’in kabus komedi filminde oynayacak.

Son dönem Hereditary ve Midsommar adlı iki korku filmiyle büyük çıkış yakalayan yazar-yönetmen Ari Aster, dört saatlik bir kabus komedi olarak tanımladığı bir sonraki uzun metrajlı filminin başrolünde Joaquin Phoenix’i oynatma hayaline kavuştu.

Joaquin Phoenix'in yeni filmi belli oldu - 2

Bir süredir devam ettiği bilinen görüşmeler olumlu sonuçlandı ve en eyi erkek oyuncu Oscar’ının son sahibinin isminin Disappointment Blvd. olmas beklenen filmde oynacağı kesinleşti.

Detayları henüz paylaşılmayan filmin yapımcılığını daha önce Hereditary filminin de yapımını üstlenen A24 yapacak.

Joaquin Phoenix'in yeni filmi belli oldu - 4

Alternatif bir atmosferde geçen sürrealist bir korku filmi olarak tanımlanan filmde, Phoenix’in karakteri, aşırı derecede endişeli ama hoş görünümlü, zorba annesiyle ilişkisi olan ve babasını hiç tanımayan bir adam olarak yer alacak. Annesi öldüğünde, bazı vahşi doğaüstü tehditler içeren bir eve yolculuk yapacak.

Joaquin Phoenix'in yeni filmi belli oldu - 5

Aster, bir kez daha korku ve dehşetin içinde bir komedi arayacak. Phoenix, bu yüzyılın başlarında M. Night Shyamalan işbirliğiyle bir korku filminde rol aldığından bu yana benzer bir filmde yer almasa da son çalışmalarının çoğunda belli bir korku ya da gerilim türü barındırıyordu. Özellikle, en iyi performanslarından birine imza attığı You Were Never Really Here, bu anlamda önemli bir yerde duruyor.