Iwan Rheon Kariyerinin En Kötü Gününü Anlattı:Game of Thrones'taki Tecavüz Sahnesi Çekimi

Iwan Rheon, Game of Thrones dizisinde canlandırdığı acımasız Ramsay Bolton karakterinin Sansa Stark’a tecavüz sahnesi çekimini kariyerinin en kötü günü olduğunu itiraf etti.

Game of Thrones yıldızı Iwan Rheon, dizi tecrübesini anlatırken kariyerinin en kötü gününü aktardı. 35 yaşındaki Galli oyuncu, dizide canlandırdığı Ramsay Bolton karakterinin Sansa Stark’a tecavüz sahnesi çekimini kariyerinin en kötü günü olarak tarif etti.  

Iwan Rheon kariyerinin en kötü gününü anlattı:Game of Thrones'taki tecavüz sahnesi çekimi - 2

Metro gazetesine konuşan Rheon, tecavüz sahnesi çekimiyle ilgili, “Korkunçtu. Hiç kimse orada olmak istemezdi. Hiç kimse bunu yapmak istemez ama bir hikaye anlatıyorsanız o zaman doğru bir şekilde anlatmak zorundasınız” ifadesini kullandı.

Iwan Rheon kariyerinin en kötü gününü anlattı:Game of Thrones'taki tecavüz sahnesi çekimi - 3

Ünlü oyuncu, “Sansasyonelleştirmediler. İzlemesi çok çok zordu. Ne yazık ki çok korkunç bir olay. Kariyerimin en zor günüydü” diye konuştu.

Iwan Rheon kariyerinin en kötü gününü anlattı:Game of Thrones'taki tecavüz sahnesi çekimi - 4

“Birinin parmağını kestiğinizde gerçekten görmezsiniz ve yakın çekim yaptığınızda bu bir plastik parçasıdır” diyen Rheon, “Oynuyoruz, hiçbiri gerçek değil. Ama gerçekten böyle bir şey yaşadığınızda bunun gibi bir şeyle baş etmek çok zordur. Korkunç bir gündü. Bu, endişelenmemiz gereken bir şey, çünkü bu dünyada olmaması gereken bir durum ama maalesef yaşanıyor” ifadesini kullandı.

Iwan Rheon kariyerinin en kötü gününü anlattı:Game of Thrones'taki tecavüz sahnesi çekimi - 5

Dizide Sansa Stark karakterine hayat veren Sophie Turner da tecavüz sahnesinden nasıl etkilendiğini anlatmıştı. Geçen yıl Harper’s Bazaar dergisine konuşan Turner, “Başlangıçta, Sansa’nın yaşadığı her şeyden bende kalan bir şeyler olduğunu hissetmedim. Ama beni duygusal olarak etkilemediğini düşünmeme rağmen, aile içi taciz ve tecavüz hakkında düşünmeye başladım ve bu da benim aktivist olabilecek bir yanımı harekete geçirdi” demişti.