İngiltere Kilisesi Hit Şarkıların Ortağı Çıktı

İngiltere Kilisesi’nin (The Church of England) Hipgnosis adlı şirkette yatırımcı olması sebebiyle; Beyonce’nin Single Ladies, Rihanna’nın Umbrella ve Justin Timberlake’in SexyBack gibi şarkılarının ortak sahibi olduğu ortaya çıktı.

New York Post’ta yer alan habere göre, İngiltere Kilisesi’nin (The Church of England)
son üç yıldır binlerce hit şarkının haklarını alan Hipgnosis adlı şirketteki yüzlerce yatırımcıdan biri olduğu belirlendi.  Öyle ki Hipgnosis son 21 ayda yaptığı 60’dan fazla anlaşmaya 1 milyar dolardan fazla para harcadı. Şirket, son olarak LA Reid şarkı kataloğunu satın aldı. Bşekilde Whitney Houston’ın I’m Your Baby Tonight ve Bobby Brown’ın Don’t Be Cruel gibi parçalarda pay sahibi oldu.

İngiltere Kilisesi hit şarkıların ortağı çıktı - 2

İngiltere Kilisesi’nin, Hipgnosis adlı şirkette yatırımcı olması sebebiyle; Beyoncé’nin Single Ladies, Rihanna’nın Umbrella ve Justin Timberlake’in SexyBack gibi şarkılarının ortak sahibi olduğu ortaya çıktı.

İngiltere Kilisesi hit şarkıların ortağı çıktı - 3

Bu şarkılar radyoda çalındığında veya bir film veya televizyon şovuna yerleştirildiğinde, Hipgnosis, para kazanıyor.

İngiltere Kilisesi hit şarkıların ortağı çıktı - 4

Böylece, İngiltere Kilisesi’yle beraber Hipgnosis’e ortak olan Aviva, Investec ve Axa gibi diğer yatırımcılar da bu kazanca ortak oluyor.

İngiltere Kilisesi hit şarkıların ortağı çıktı - 5

Müziğin altın veya petrolden daha değerli olduğunu söyleyen Hipgnosis’in kurucusu Merck Mercuriadis “Bu harika ve kanıtlanmış şarkıların gelirleri tahmin edilebilir ve güvenilir” dedi.