İlker Kaleli BBC'nin The Serpent Dizisine Damga Vurdu

İngiltere’de BBC One kanalında yayınlanan ‘The Serpent’ dizisinde, ‘Vitali Hakim’ adlı bir turisti oynayan İlker Kaleli, dizideki performansıyla dikkat çekti. 70’lere özgü kıyafeti ve uzun saçlarıyla dikkat çeken İlker Kaleli kimdir?

BBC One kanalında yayınlanan ‘The Serpent‘ dizisinde, ‘Vitali Hakim’ adlı bir turisti oynayan İlker Kaleli’ dizinin yayınlaması ile birlikte gündeme oturdu.

İlker Kaleli‘nin merakla beklenen sahneleri, İngiltere’de BBC One kanalında yayınlanmaya başladı. Kaleli dizideki 70’lere özgü kıyafeti, tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla dikkat çekiyor.

SOBHRAJ’IN HAYATINI ANLATIYOR

1970’li yıllarda Asya seyahatindeki Batılı hippileri öldüren seri katil Charles Sobhraj‘ın hayatını anlatan sekiz bölümlük ‘The Serpent’dizisi en az 20 kişiyi öldürdüğü düşünülen Sobhraj’ın hayatına ışık tutuyor.

İlker Kaleli’nin, Charles Sobhraj’ın sevgilisini canlandıran Jenna Coleman’la dans sahneleri dikkat çekti.

İNGİLTERE VE İRLANDA’DAN SONRA DİJİTAL PLATFORMLARDA YAYINLANACAK

Tom Shankland’ın yönettiği Toby Finlay ve Richard Warlow’un yazdığı Tahar Rahim, Jenna Coleman ve Ellie Bamber’ın rol aldığı dizi İngiltere ve İrlanda’da BBC One’da yayınlandıktan sonra dijital platformda gösterilecek.

İLKER KALELİ KİMDİR?

11 Mayıs 1984 İstanbul doğumlu olan İlker Kaleli Türk dizi ve sinema oyuncusu.

HAYATI VE KARİYERİ

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunu olan İlker Kaleli daha sonra London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi aldı. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri aldı.

Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. 2020 yılında Öğretmen dizisinin başrolü Akif karakterini canlandırdı.

6 dil bilen İlker Kaleli’nin İngilizce aksanı bir dönem sosyal medya çok konuşulmuştu. 

YER ALDIĞI TELEVİZYON DİZİLERİ

Son

Kayıp Şehir

Kayıp

Poyraz Karayel

Dip

Öğretmen

The Serpent (British series) 

SİNEMA

Silsile