İlk Siyah Batwoman'dan İlk Resmi Kostümlü Görseller

Batwoman karakterini canlandıran ilk siyah kadın olarak tarihe geçen Javicia Leslie’den ilk resmi kostümlü fotoğraf geldi. Yeni Batwoman görünümünde Leslie’nin Afro saçlarına dikkat çekilerek siyah oluşu vurgulanıyor.

Batwoman karakterini canlandıran ilk siyah kadın olarak tarihe geçen Javicia Leslie’den ilk resmi kostümlü fotoğraf geldi.

33 yaşındaki Amerikalı oyuncu, daha önce Ruby Rose’un canlandırdığı Batwoman rolünü birkaç ay önce devralmıştı.

İlk siyah Batwoman'dan ilk resmi kostümlü görseller - 2

Batwoman kostümlü fotoğraflarını Instagram hesabında paylaşan Leslie, “İzleyicilerin siluetinden Batwoman’ın siyah bir kız olduğunu anlamasının önemli olduğunu hissettim. Uygun şekilli kostüm ve güzel Afro saçlarla kesinlikle başardık” yorumunda bulundu.

Kostümde göze çarpan değişiklikler arasında kırmızı gölgeli, doğal kıvırcık saçlar, kırmızı eldivenler ve daha kısa botlar ile yeni bir başlık, daha fazla görsel derinlik ve daha güçlü bir silüet oluşturmak için yeni malzemelerle yeni tasarım yer alıyor.

İlk siyah Batwoman'dan ilk resmi kostümlü görseller - 3

Batwoman dizisinin Kanada’nın Vancouver şehrinde yapılan çekimlerinden ilk fotoğraflar geçen ay objektiflere yansımış, rolü canlandıran ilk siyah kadın olarak tarihe geçen Leslie, ilk kez Batwoman kostümüyle görülmüştü.

İlk siyah Batwoman'dan ilk resmi kostümlü görseller - 4

Dizinin The CW kanalındaki ikinci sezonu için pelerini giyen Leslie, rolü hakkında daha önce verdiği bir röportajda, “İkonik Batwoman rolünü televizyonda canlandıracak ilk siyahi oyuncu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Biseksüel bir kadın olarak, LGBTİ+ topluluğu için öncü olan bu çığır açıcı diziye katılmaktan onur duyuyorum” demişti.

İlk siyah Batwoman'dan ilk resmi kostümlü görseller - 5

Leslie, dizide Batwoman’a dönüşen Ryan Wilder adında yeni bir karaktere hayat veriyor. Karakter, sevimli, dağınık, biraz aptal ve evcilleşmemiş biri olarak tanımlanıyor. Daha önce yarasa kıyafetini giyen Kate Kane (Ruby Rose canlandırdı) karakterine benzemiyor.