Hollywood'un Parlayan Yeni Yıldızı Millie Bobby Brown

Efsanevi dedektif Sherlock Holmes’un küçük kız kardeşi Enola Holmes karakterine hayat verdiği yeni filmiyle gündemde olan 16 yaşındaki oyuncu Millie Bobby Brown; Jennifer Lawrence, Emma Stone gibi film başına 20 milyon dolar alan Hollywood ünlüleriyle aynı ilgiyi üzerinde topladı. Yapımcılar ona Hollywod’un yükselen yıldızı gözüyle bakıyor.

Bugünlerde efsanevi dedektif Sherlock Holmes’un küçük kız kardeşi Enola Holmes olarak dijital platform üzerinden seyirci karşısına çıkan ve beğeni toplayan 16 yaşındaki oyuncu Millie Bobby Brown’ın Hollywood’da fırtınalar estirmesi sürpriz değil.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 2

Stranger Things dizisiyle ünlenen İngiliz oyuncu, yapımına da katkıda bulunduğu gizem filmi Enola Holmes’taki performansıyla Hollywood’un en iyi başrol oyucularından biri olmaya aday.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 3

Halihazırda 7,8 milyon sterlin değerinde serveti olan genç oyuncunun, hayallerinin peşinden gidebilmesi için, sekiz yaşındayken, ebeveynleri her şeyi sattıktan sonra İngiltere’den ABD’ye taşındı.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 4

The Sun gazetesine göre, henüz 12 yaşındayken popüler bilim-kurgu dizisi Stranger Things’te rol alarak şöhret kazanan Brown, dizinin her bir bölümünden 275 bin sterlin kazandı. 13 yaşındayken dizideki rolüyle Emmy adayı oldu. Bugünlerde bir kez daha Sherlock’un küçük kız kardeşini canlandırmasıyla adından söz ettiriyor.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 5

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, film başına 20 milyon dolar alan 30 yaşındaki Jennifer Lawrence ve 31 yaşındaki Emma Stone kadar Hollywood yapımcılarının dikkatini çeken Brown’ın olağanüstü yükselişi sürüyor.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 6

Shogun Films’den yapımcı Jonathan Sothcott, Brown hakkında, “Millie gerçek bir yetenek, herkesin radarında. Yıldızı parlayacak” ifadesini kullandı.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 7

Brown’ın anne ve babası, kızları doğduğunda İspanya’da yaşıyordu. Genç oyuncu dört yaşına geldiğinde ailece İngiltere’nin Dorset bölgesine taşındılar.

Brown’ın yeteneğini fark eden ailesi, o daha sekiz yaşındayken Florida’ya yerleşti. Böylece Brown, dokuz yaşındayken TV yapımı Alice in Once Upon a Time in Wonderland’de rol aldı. Ailece Hollywood’a taşınmalarının ardından Brown, menajeri Melanie Greene ile tanışarak şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı.

Hollywood'un parlayan yeni yıldızı Millie Bobby Brown - 8

Genç yıldız, Modern Family ve Grey’s Anatomy dizilerinde roller almasının ardından Stranger Things dizisinin başrol oyuncusu olarak dünya çapında ün kazandı.