Hollywood'da Oyuncu Sendikaları Anlaştı

Hollywood’un önde gelen sendikaları, sektörün eski günlerine dönmesi için gerekli salgın önlemlerine dair büyük film stüdyolarıyla sonunda anlaşmaya vardı.

Salgın, ekipman ve hastalık ödemeleri gibi konular sektörün işbaşına dönmesinin önünde başlıca engeller olarak yer alırken, sendikaların bireysel film ve televizyon projelerini vaka bazında onaylaması gerekiyordu.

Hollywood'da oyuncu sendikaları anlaştı - 2

AFP’nin haberine göre, corona virüs sigortasının olmaması, yerel düzeyde kısıtlamalar ve çekim bölgelerinde vaka sayısının yüksek olmasına rağmen aylardır süren görüşmelerin ardından varılan bu anlaşmanın sinema yapımlarının durma noktasına geldiği bir sırada sektöre canlılık kazandırması bekleniyor.

Hollywood'da oyuncu sendikaları anlaştı - 3

Anlaşma oyuncular, yönetmenler ve meslek birlikleri dahil toplamda 350 bin üyesi bulunan, Hollywood’un en büyük 5 sendikasının ortak görüşüyle kabul edildi.

Hollywood'da oyuncu sendikaları anlaştı - 4

Görüşmeler Disney, Universal, Paramount ve Warner Brothers gibi büyük stüdyoların yanı sıra büyük TV ağlarını temsil eden ticari kuruluş olan Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) ile yapıldı.

Hollywood'da oyuncu sendikaları anlaştı - 5

Hollywood oyuncular sendikasının başkanı Gabrielle Carteris “Bu anlaşma, üyelerinin sevdikleri işi yapmaya geri dönmelerine olanak tanıyan mantıklı ve bilime dayalı protokoller oluşturuyor” ifadelerini kullandı.