Harry Potter Yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı Düşündüm

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yönetmeni Chris Columbus, yıllar sonra ilk film hakkında itiraflarda bulundu.

Daniel Radcliffe’in başrolünde yer aldığı Harry Potter serisinin filmleri birçok kez farklı yönetmenlerle hayata geçirildi. İlk film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı çeken yönetmen Chris Columbus yıllar sonra bu deneyimi üzerine konuştu.

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı düşündüm - 2

Beyazperde’nin haberine göre; Chris Columbus “Gerçek şu ki, tüm dünya bize ve özellikle de bana baskı yapıyordu. Çünkü eğer bunu başaramazsam, her şey bitecekti. Bu kitabı mahvedemezsiniz. Bu yüzden de dış dünyayı aklıma bile getirmeden bir tünele giriyormuşum gibi sete gittim” dedi ve sözlerine şöyle devam etti.

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı düşündüm - 3

“İnternet yayılmadan önce, yani 19 yıl öncesinde her şey daha kolaydı. İlk film benim için anksiyete doluydu. İlk iki hafta her gün kovulacağımı düşündüm. Her şey iyi görünüyordu, ama eğer bir şeyi yanlış yaparsam kovulacağımı düşünüyordum. Bu çok yoğun bir duyguydu. Sette bunların hiçbirine izin vermedim. Hüsran olmadı.

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı düşündüm - 4

“Bağıran biri değilim, herkesle iyi anlaşırım ve herkesin bu ailenin bir parçası olduğunu düşünmesini isterim. Bu nedenle duygularımı saklamak zorundaydım.”

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı düşündüm - 5

“Bu sırada filmi bitirdik ve Chicago’da gösterime sunduk. Filmimizi Chicago’da göstermemiz bir şanstı. Bir sinemaya gidebilecek durumumdayken Chicago’ya uçtuk ve filmi izleyicilere gösterdik. İzleyiciler bayıldı. İzleyiciler filmi yalayıp yuttu. Film 2 saat 50 dakikaydı ve çocuklar çok kısa olduğunu, aileler ise çok uzun olduğunu düşündü.”

Harry Potter yönetmeni Chris Columbus: Kovulacağımı düşündüm - 6

Felsefe Taşı’nın ardından Columbus, Sırlar Odası filminin yönetmenliğini de üstlenmeye hak kazandı. Chris Columbus’un bir diğer meşhur filmi Home Alone, Disney+ tarafından tekrar çekilecek. Ancak yönetmen geçtiğimiz haftalarda, bu yeniden çekim fikrine hiç de sıcak bakmadığını açıklamıştı.