Godzilla vs. Kong'un Gösterim Tarihi Öne Çekildi

Warner Bros, Godzilla vs. Kong filminin beklenenden iki ay önce izleyiciyle buluşacağını açıkladı.

Salgın nedeniyle neredeyse tüm filmlerin vizyon tarihi ertelenirken, bu defa gösterim tarihinde sürpriz bir haber geldi. Warner Bros. Godzilla vs. Kong filminin beklenenden iki ay önce gösterileceğini duyurdu.

Efsanevi canavarlar, 21 Mayıs yerine 26 Mart’ta sinemalarda ve yayın hizmeti HBO Max’te karşı karşıya gelecek. Godzilla vs. Kong’un arkasındaki yapım şirketi Legendary Entertainment, kısa süre önce Warner Bros.’la halka açık bir tartışma yaşamış ve stüdyonun tüm 2021 filmlerini HBO Max’te yayınlama kararı üzerine yasal işlem başlatma tehdidinde bulunmuştu. Ancak şimdi Warner Bros. ve Legendary, filmin çift vizyon tarihi konusunda anlaştı. 

Film, normal şartlar altında Mart 2020’de yayınlanacaktı ancak corona virüs salgınının durmak bilmemesi sebebiyle Kasım 2020’ye, daha sonra Mayıs 2021’e ertelenmişti. Bu sefer bir erteleme değil öne çekme durumu oldu ve filmin gösteri tarihi Mart 2021’e geri çekildi. 

Godzilla vs. Kong, çıkışından sonra 30 gün boyunca HBO Max platformunda kalmaya devam edecek. Ayrıca filmin IMDb sayfasına göre Türkiye’deki gösterim tarihi 21 Mayıs 2021. Yani film, ABD’de ve HBO Max’te yayınlandıktan yaklaşık 2 ay sonra Türkiye’de vizyona girecek.

Warner Bros. ilk olarak geçtiğimiz ay Wonder Woman 1984’ü hem salonlarda, hem HBO Max’te aynı gün yayınladı ve bu durumu test etti. Süper kahraman filminin devamı, bugüne kadar dünya çapında 132 milyon dolar hasılat elde etti.