Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian Dizisinden Kovuldu

The Mandalorian’da Cara Dune karakterini canlandıran ünlü oyuncu Gina Carano, sosyal medyada yaptığı paylaşım yüzünden dizinden çıkarıldı.

ABD’de Disney’in dijital platformunda yayınlandıktan sonra dünya çapında büyük bir izleyici kitlesi kazanan The Mandaloriandizisinde şoke eden bir ayrılık yaşandı. Star Wars evreninde geçen yapımda Cara Dune karakterini canlandıran ünlü oyuncu Gina Carano kadrodan çıkarıldı.

Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian dizisinden kovuldu - 2

Carano’nun sosyal medyada yaptığı bir paylaşım sonrası bu kararın alındığı öğrenildi. Söz konusu paylaşımda 38 yaşındaki Carano, ABD’de Cumhuriyetçi olmayı Nazi Almanyası döneminde bir Yahudi olmaya benzetti.

Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian dizisinden kovuldu - 3

Dizinin yapım şirketi Lucasfilm konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gina Carano’nun Lucasfilm’le herhangi bir bağı kalmamıştır. Gelecekte de buna yönelik bir plan yoktur” denildi.

Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian dizisinden kovuldu - 4

Oyunculuk kariyerinden önce MMA dövüşçüsü olan Carano, ABD’de 2020 Başkanlık seçimlerinin hileli olduğu ve maske takanlara yönelik eleştirel paylaşımları nedeniyle topun ağzındaydı.

Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian dizisinden kovuldu - 5

Hollywood Reporter’ın iddiasına göre, Lucasfilm Carano’yu kovmak için fırsat kollarken, son olayın buna zemin hazırladığı belirtildi.

Gina Carano (Cara Dune) The Mandalorian dizisinden kovuldu - 6

Carano, The Mandalorian kadrosundan çıkarılmasaydı, öne çıkan karakterlerden biri olan Cara Dune için ayrı bir dizi projesi de düşünülüyordu.