Batman

1997 yapımı Batman ve Robin filminde Batman’i canlandıran George Clooney, karaktere daha sonra hayat veren ancak kendisinin oynamaması için ikna etmeye çalıştığı Ben Affleck’le ilgili konuştu: Beni dinlemedi ve harika bir iş çıkardı, yanılmıştım. Fakat sadece deneyimimle bilgeliğimi aktarabildim ve ‘Kostümünde meme ucu olmasın’ dedim.

Ünlü Hollywood yıldızı George ClooneyBen Affleck‘i Batman karakterini canlandırmamasına dair ikna etmeye çalışmış.

Verdiği yeni röportajda 1997 yapımı Batman ve Robin (Batman & Robin) filminde Batman’i canlandıran Clooney, 48 yaşındaki Affleck’i Bruce Wayne karakterini canlandırmamaya ikna etmeye çalıştığını itiraf etti.

Fakat Clooney’nin tavsiyesine uymayan Affleck, Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice), Suicide Squad ve Justice League: Adalet Birliği (Justice League) filmlerinde karakteri canlandırmıştı.

Independent’in People’dan aktardığı habere göre 59 yaşındaki oyuncu, bahsi geçen röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Büyük bir fiyasko yaşadım ve eleştiri bombardımanına tutuldum. Ve büyük başarılar elde etsem de bu onların dinledikleri anlamına gelmiyor.Ben (Affleck), beni dinlemedi ve harika bir iş çıkardı, yanılmıştım. Fakat sadece deneyimimle bilgeliğimi aktarabildim ve ‘Kostümünde meme ucı olmasın’ dedim.”

“FİLMİMİ BİR DAHA ASLA İZLEMEDİM”

Batman ve Robin filmini bir daha asla izlemediğini söyleyen Clooney, “Çok kötü, gerçekten canımı acıtıyor” diye ekledi. Oyuncu her ne kadar filmden hiçbir zaman memnun olmasa da bu kötü deneyimin kendisine kadrosunda yer almak için iyi filmler seçmeyi öğrettiğini belirtmişti.