George Clooney, Calico Joe'yu Sinemaya Uyarlıyor

George Clooney, John Grisham’in 2012 yılında piyasaya sunulan kitabı Calico Joe’yu sinemaya uyarlamak içirn harekete geçti. 59 oyuncunun ikinci yönetmenlik hazırlığı kitaplardan beyazperdeye aktarılmış en iyi filmleri gündeme getirdi.

George Clooney, Midnight Sky filminin ardından yönetmenlik kariyerine Calico Joe ile devam edecek. John Grisham’in 2012 yılında piyasaya sunulan kitabı Calico Joe, hayatı trajediye dönüşen bir beyzbol oyuncusunun hikayesini anlatıyor. Roman, Ray Chapman’ın hayatından ilham almış olsa da, kurgu bir karaktere yer veriyor.

Carico Joe, 1973 yılında atıcı olarak sürdürdüğü beyzbol kariyeri sona eren ve geleceğin yıldızı gözüyle bakılan genç bir oyuncuyu konu ediniyor. Oyuncu, başına gelenler nedeniyle 30 yıl boyunca komada kalır. Kurgu ve gerçeğin bir arada verildiği kitap, New York Mets ve Chicago Cubs gibi takımlara kurgusal oyuncuları yerleştirirken, Yogi Berra gibi gerçek isimlere de yer veriyor. Aynı zamanda kitaptaki maçlar gerçekten var olan stadyumlarda gerçekleştiriliyor. Calico Joe, ilhamını Ray Chapman’ın yaşadıklarından alıyor. Chapman, Yankees atıcısı Carl Mays’in kafasına isabet ettirdiği top nedeniyle 12 saat içerisinde hayatını kaybetmişti. Olay, 1920 yılında gerçekleşti. Aynı zamanda yazar John Grisham’ın gençliğinde de böyle bir olay deneyimlediği biliniyor.

George Clooney, Calico Joe'yu sinemaya uyarlıyor - 2