Genco Erkal Nereye Gidiyoruz Oyununu YouTube'da Yayınlayacak

Usta oyuncu Genco Erkal, Aziz Nesin’in eserlerinden uyarladığı Nereye Gidiyoruz adlı tek kişilik oyununu bu akşam saat 21.00’de YouTube üzerinden erişime açacak.

Tiyatronun usta ismi Genco ErkalNereye Gidiyoruz oyununu internetten erişme açıyor. Erkal, Aziz Nesin’in öykü, şiir, masal ve taşlamalarından uyarladığı oyunu ilk kez yazarın ölümünün 15’inci yıldönümü olan 2011 yılında sahnelemişti.

İçinde yaşadığımız toplumun çelişkilerini ve çıkmazlarını anlatan oyunda Aziz Nesin’in yıllar önce kaleme aldığı metinlerin güncelliği de gözler önüne seriliyor.

Oyunla, tüm yazılarında Karagöz, Ortaoyunu, Meddah gibi Türkiye’nin geleneksel gösteri sanatları, masalları, anlatı geleneğiyle çağdaş sanatın sentezinin en etkileyici örneklerini veren Aziz Nesin’in, genç kuşaklara tanıtılması amaçlanıyor.

Yönetmenliğini ve sahne tasarımını da Genco Erkal’ın üstlendiği oyunun müziklerini Türkiye’nin ilk özgün film müziği sanatçılarından, mimar, müzisyen, tiyatro-sinema oyuncusu Arif Erkin hazırladı. Oyunun kostüm tasarımı Özlem Kaya’ya, ışık tasarımı Hakan Özipek’e, Karagöz tasvirleri ise Haluk Yüce’ye ait.