Friends Dizisinin Yemek Kitabı Çıkıyor: Friends: The Official Cookbook

16 yıl sonra aynı oyuncu kadrosuyla çekilecek özel bölümüyle seyirciyle buluşacak Friends dizisinin yemek kitabı çıkıyor. Friends: The Official Cookbook isimli kitap, 22 Eylül’de yani dizinin 26’ncı yıl dönümünde yayınlanacak.

1994-2004 arasında tam 10 sezon 236 bölüm olarak yayınlanan Friendsdizisini izleyen herkes Monica’nın o yuvarlak masasından yemeği eksik olmadığını bilir. 10 yıl boyunca sadece esprileri, aşkları ve arkadaşlıklarıyla değil, yemekleriyle de gündemde olan dizisinin kitabı çıkıyor.

Sevilen sitcom dizisinin yemek kitabıŞef Amanda Yee tarafından yazıldı.

Friends: The Official Cookbook isimli kitap, 22 Eylül’de, dizinin 26’ncı yıldönümünde yayınlanacak.

Kitapta, diziden alınan 70’ten fazla tarif yer aloyor. Monica Geller’in Friendsgiving için hazırladığı ziyafet, Phoebe Buffay’in büyükannesinin özel kurabiye tarifi, Chandler Bing’in ‘Milk you can chew’ tarifi, Joey Tribbiani’nin favori köfte sandviç tarifi ve tabii ki Rachel Green’in ‘Beef trifle’ tarifi bunlardan bazıları

Frinds dizisi için şubatta dizinin dünyaca ünlü 6 oyuncusu Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer’ı bir araya getirecek yeni bir özel bölüm çekileceği açıklandı. Martta çekilmesi planlanan bölüm corona virüs pandemisine takıldı. HBO Max Başkanı Bob Greenblatt, geçtiğimiz günlerde “Özel bölüm dizinin devamı niteliği taşımayacak ancak çekim orijinal sette yapılacak” açıklamasıyla dizinin hayranlarını tekrar heyecanlandırdı.