Edirne ve Sakarya'da Açık Hava Sineması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ücretsiz açık hava sineması yoğun katılımla gerçekleşti. Vatandaşlar Babam ve Oğlum filmini izledi. Edirne’nin Keşan ilçesinde de arabada sinema etkinliği düzenledi. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde toplanan yüzlerce kişi, dev ekrana yansıtılan Bayi toplantısı filmini, sosyal mesafe kuralına uygun olarak araçlarında izledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda açık hava sineması etkinliği gerçekleştirildi.
Yaklaşık 200 araçla gelen vatandaşlar film izlemenin keyfini yaşadı. Araçlarıyla gelmeyenler de alanda filmi izlerken, vatandaşlara maske verilerek, patlamış mısır ve çay ikram edildi. Bazı kişilerin geldikleri klasik araçlar da ilgi gördü.
Klasik otomobiliyle alana gelen ve aracı büyük ilgi gören Sedat Papatya, “Gerçekten bu program oldukça verimli oldu. Normalde Amerika’da daha sık karşılaşılan bir organizasyon olmasına rağmen Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun vatandaşlarımız için bunu gerçekleştirdi. Oldukça iyi bir organizasyon oldu, bizler de klasik araçlarımızla bugün buraya geldik” dedi.

Keşan Belediyesi tarafından 10 Haziran Dünya Sinemalar Günü kapsamında Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde ‘arabada sinema‘ etkinliği gerçekleştirildi.
Düzenlenen etkinliğe katılan yüzlerce kişi, dev ekrana yansıtılan Bayi toplantısı filmini, sosyal mesafe kuralına uygun olarak araçlarında izledi. Keşan Belediyesi’nce filmi izlemeye gelenlere günün anısına özel hazırlanan sinema bileti verilerek, dondurma ikram edildi.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, normalleşme süreci kapsamında ‘arabada sinema’ etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Keşan’da bir ilki yaşatıyoruz. Koronavirüs tedbirlerini de alarak vatandaşlarımıza ‘arabada sinema’ etkinliği düzenledik. Yaklaşık 200 arabalık bir aktivite hazırladık. Tüm vatandaşlarımıza iyi seyirler diliyoruz” dedi.