Dexter'ın Yeni Sezonunda Neler Olacak?

2013’teki final bölümünün ardından geri dönmeye hazırlanan Amerikan dizisi Dexter’ın başrol oyuncusu Michael C. Hall, Dexter’ın yeni sezonunda tatminsiz finali telafi etmeyi umuyor.

Dexter, Eylül 2013’te ilk kez sona erdiğinde, izleyicilerin kafası karışmış ve baş karakterin bir oduncu olması yolunda ilerlemesinden dolayı hayal kırıklığına uğramıştı. Beyazperde’nin haberine göre, tatminsiz olanlar arasında, Dexter’ın geri dönüşünün finalin yanlışlarını düzeltmesini umduğunu söyleyen baş aktör Michael C.Hall da var. Shadowplay ve Six Feet Under’la da başarılı bir kariyer oluşturan oyuncu bu konuda kısa bir röportaj verdi.

Hall röportajda, “İnsanlar dizinin işleri oldukça tatminsiz bıraktığı yolu buldular ve her zaman anlatmaya değer bir hikayenin ortaya çıkacağına dair bir umutları vardı. Kendimi “O adama ne oldu?” diye merak eden bir gruba dahil ettim” dedi. Hall ayrıca, olası bir Dexter canlandırması yapma sürecini de açıkladı. Daily Beast’e, karakterini yeniden canlandırmayı kabul etmesi için ikna edilmesinin yıllarca sürdüğünü söyledi.

Hall, Dexter evrenine geri dönmekten dolayı heyecan duyduğunu belirttikten sonra, “Anlatılan hikaye anlatmaya değer” dedi. Oyuncu, tatmin etmeyen finalle ilgili eleştirilerin makul olduğunu ekledi. “Dexter’ın yaptığı şeyi yapmasının haklı olduğunu” belirtti.

Beğenilmeyen final ve diğer ezici dizi sonları göz önüne alındığında, televizyon izleyicilerinin daha yüksek beklentileri olduğunu söyledi ve ekledi:

“Kesinlikle, bir dizinin finalle birlikte gitmesi gereken yol için eşzamanlı sürpriz, memnuniyet ve kapanış açısından çıtanın çok yüksek olduğu bir çağda yaşıyoruz.”

Showtime, Dexter’ın Ekim 2020’de yeniden başlayacağını duyurdu. Clyde Phillips, başrolde yeniden canlanmaya ek olarak showrunner olarak geri dönecek. Showtime, seriye bu yılın başlarında prodüksiyona girmesi planlanan 10 bölümlük bir sipariş verdi ve bu sonbaharda geçici bir prömiyer tarihi belirlendi.