Corona Virüs Arası Verilen The Batman Filminin Çekimlerine Yeniden Başlandı

Robert Pattinson’ın Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından prodüksiyonuna ara verilen The Batman filminin çekimleri için ekip yeniden sete döndü.

Matt Reeves‘in yazıp yönettiği, Robert Pattinson‘ın Batman rolünü üstlendiği The Batman filminin İngiltere’de gerçekleşen çekimlerine mart ayında pandemi nedeniyle süresiz olarak ara verilmiş, ancak kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte geçtiğimiz günlerde yeniden sete dönülmüştü. Ancak film ekibinden birinin Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından 3 Eylül’de filmin çekimleri bir kez daha durdurulmuştu. Söz konusu bu ekip üyesinin kim olduğu Warner Bros. tarafından resmi olarak açıklanmasa da kaynaklar, bu kişinin Robert Pattinson olduğunu ortaya çıkarmıştı. 

Pattinson’ın Covid-19 testinin pozitif çıkması aylar sonra başlayan çekimlere iki hafta daha ara verilmesine neden olsa da, Pattinson’ın yeniden sağlığına kavuşması ile birlikte yeniden sete dönüldü. 

Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Batman çizgi romanlarının en önemli kötü karakterleri arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor.

Robert Pattinson’lı The Batman, 1 Ekim 2021’de vizyona girecek.