Christopher Nolan Tenet'in Performansı Hakkında Konuştu: Endişe Verici

Geçtiğimiz haftalarda salgın gölgesinde vizyona giren Tenet filminin gişe performansı hakkında konuşan Christopher Nolan, filmin 350 milyon dolar hasılat yapmasına sevindiğini ancak salgın nedeniyle stüdyoların bu rakamdan çıkardığı sonuçların kendisini endişelendirdiğini ifade etti.

Christopher Nolan son filmi Tenet hakkında açıklamalarda bulundu. Nolan, son filminin gişedeki performansını değerlendirdi.

filmloverss’ın indiewire’den aktardığına göre; Tom Shone’un The Nolan Variations adlı yeni kitabının tanıtımı kapsamında Los Angeles Times’a konuşan Nolan, filminin gişedeki performansının kendisini hem sevindirdiğini hem de endişelendirdiğini ifade etti.

Nolan şu ifadeleri kullandı: “Warner Bros. Tenet’ı yayınladı ve neredeyse 350 milyon dolar hasılat yapmasına çok sevindim. Ama stüdyoların filmin iyi sonuçlar aldığı yerlere ve bunun ihtiyaçları olan geliri nasıl sağladığına bakmaktansa, Covid öncesi beklentileri karşılayamadığı yerlere bakmasından ve oyuna dâhil olup uyum sağlamak veya iş modelini yeniden tasarlamak yerine pandeminin tüm zararını sinema salonlarına yıkmak için bunu bir bahane olarak kullanmaya başlamasından endişeleniyorum.”

Tenet’ın özellikle ABD dışında bazı ülkelerde oldukça sonuçlar elde ettiğini ve bu ülkelerde sinema salonlarına katkı sağladığını belirten Nolan, stüdyoların bu ülkelere bakıp filmin neden bu ülkelerde başarılı olduğunu araştırması gerektiğini düşünüyor. Başarılı yönetmen uzun vadede sinema deneyiminin ayakta kalacağı konusunda da karamsar bir tablo çizmiyor: “Uzun vadede sinemaya gitmek hayatın bir parçası, restoranlar ve diğer tüm şeyler gibi. Ama şu anda herkesin yeni bir gerçekliğe uyum sağlaması gerekiyor.”