Christina Engelhardt: Woody Allen Gençliğimden Faydalandı

Woody Allen hakkındaki cinsel taciz iddialarına odaklanan Allen v Farrow isimli belgeselin yankıları devam ediyor. Christina Engelhardt ünlü yönetmenin gençliğinden faydalandığını iddia ederken, Allen yapımcılara ateş püskürdü.

ABD’li oyuncu Christina Engelhardt (61) Allen v Farrow adlı belgeselde 16 yaşındayken yönetmen Woody Allen’ın kendisini baştan çıkardığını ve 8 yıllık ilişkilerinde gençliğinden faydalandığını açıkladı.

O dönem Allen’a hayran bir manken adayı olarak 25 yaş büyük yönetmen tarafından kolayca kandırıldığını belirten Engelhardt şunları söyledi: “Bir kurban olduğumu yıllar sonra anladım. İlişkimiz 8 yıl sürdü. Hep Allen’ın evinde buluştuk. Bir kere bile dışarıya yemeğe çıkmadık, beni kimseye sevgilisi olarak tanıtmadı. O dönemdeki partneri oyuncu Mia Farrow’un da ilişkimizden haberi vardı.”

“YALANLARLA DOLU HAKSIZ BİR ELEŞTİRİ”

ABD’li ünlü yönetmen Woody Allen (85), üvey kızı Dylan Farrow’a cinsel tacizde bulunduğu iddialarına odaklanan dört bölümlük belgesel Allen v. Farrow’un ilk bölümünün önceki gün yayımlanmasının ardından belgeselin yapımcılarına ateş püskürdü. Woody Allen’ın ve eskiden üvey kızı şimdiyse eşi olan Soon-Yi Previn’in temsilcisinin yayımladığı açıklamada, söz konusu belgesel ‘yalanlarla dolu’ haksız bir eleştiri olarak nitelendirildi.