Chris Hemsworth 11 Yılda Zirveye Çıktı

2005 yılında Home and Away dizisiyle Avustralya’da dikkatleri üzerine çeken, 2009’da Star Trek ile sinema dünyasına giren Chris Hemsworth bugün dünyanın dikkatle takip ettiği bir Hollywood yıldızına dönüştü.

Marvel evreninde canlandırdığı şimşek ve gök görültüsü tanrısı Thor karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkan ve bugün 37 yaşını kutlayan Hemsworth rol aldığı filmlerle konuşulmaya devam ediyor. İşte Chris Hemsworth’ü 11 yılda zirveye taşıyan filmler ve hayatı hakkında merak edilenler.

Chris Hemsworth 11 yılda zirveye çıktı (Chris Hemsworth
filmleri) - 1

CHRIS HEMSWORTH KİMDİR?

11 Ağustos 1983 yılında Melbourn’da dünyaya gelen Avustralyalı oyuncu Chris Heatmonth ortaokulundan mezun olduktan sonra Sidney’de Amerikan İngilizcesi ile oyuncu yetiştiren Screenwise Film&Tv Okulu’nda eğitim aldı. Çeşitli dizilerde rol alan Chris Hemsworth 2009 yılında Star Trek ile sinema dünyasına adımını attı.

Chris Hemsworth 11 yılda zirveye çıktı (Chris Hemsworth
filmleri) - 2

2004 yılında Home and Away dizisinin Robbie Hunter rolü için seçmelere katılan fakat başarılı olamayan Hemsworth,  Home and Away dizisi Kim Hyde rolü için tekrar çağrıldı. Home and Away dizisi için Sydney’e taşındı ve dizide 185 bölüm oynadı. 2005 yılında Home and Away dizisindeki Kim Hyde rolü le Avustralya’da en iyi genç erkek yetenek dalında Logie ödülünü aldı.

Chris Hemsworth 11 yılda zirveye çıktı (Chris Hemsworth
filmleri) - 3

2009 yılında J.J. Abrams yapımı Star Trek filminin açılış sahnesinde  James T. Kirk’ün babası George Kirk’ü canlandıran Hemsworth 2011 yılında Marvel Comics’in süper kahramanı Thor’u canlandırdı.

Chris Hemsworth 11 yılda zirveye çıktı (Chris Hemsworth
filmleri) - 4

26 Aralık 2010 yılında oyuncu Elsa Pataky ile evlenen Hemsworth’un; İndia Rose, Trista ve Sasha olmak üzere üç çocuğu var…

ÖDÜLLER

– 2011 Teen Choice Awards Choice Movie Breakout Male/ thor/ Aday

– 2012 BAFTA Rising Star Award/ Thor/ Aday

– 2012 People’s Choice Award Favorite Movie Superhero/ Thor/ Aday

– 2012 MTV Movie Award for Best Hero/ Thor/ Aday

– 2012 Teen Choice Awards Choice Movie Actor – Sci-Fi/Fantasy/ The Avengers/ Aday

– 2012 Teen Choice Award Summer Movie Star: Male/ Avengers- Snow White and the Hunstman/ kazandı