Chris Cornell’in Ölümünden Önce Kaydettiği Cover Albümü Yayınlandı

Soundgarden’ın vokalistiyken, Audioslave grubunu kuran, 2007’den sonra ise solo kariyerine devam eden Chris Cornell’in ölmeden bir yıl önce kaydettiği albüm piyasaya çıktı.

Chris Cornell’in ailesi, 2017’de hayatını kaybeden eski Soundgarden ve Audioslave vokalinin ölmeden bir yıl önce kaydettiği albümünün sürpriz çıkışını duyurdu. İsmini, Soundgarden’ın popüler şarkısı Black Hole Sun’ın içinde geçen bir sözden alan ‘No One Sings Like You Anymore’da Prince, John Lennon ve Harry Nilsson’un şarkılarının cover’ları yer alıyor.

“EKSİKSİZ BİR SANAT ESERİ”

John Lennon, Prince, Harry Nilsson, Janis Joplin, Guns N ’Roses, Electric Light Orchestra gibi isimlerin şarkılarının bir araya geldiği bu albüm hakkında konuşan sanatının eşi Vicky Cornell, “Bu albüm çok özel çünkü Chris’in baştan sona yarattığı eksiksiz bir sanat eseri. Kapak seçiminden bir araya getirdiği sanatçılara kadar her anında onun izlerini taşıyan bir albüm. Bu an bizler için biraz acı tatlı, çünkü albümü burada onun anlatmasını dilerdik. Onun neden her zaman sevilen bir sanatçı ve çağımızın en büyük seslerinden biri olduğunu hatırlamak adına yaptığımız bu albümle gurur duyuyorum” açıklamasını yaptı.

OTEL ODASINDA BULUNDU

52 yaşındaki Cornell 18 Mayıs 2017’de bir otel odasında ölü bulunmuştu. Ölümü intihar olarak kabul edilmişti.